1 2 3 4 5 6 7 8

eski albümleri karıştırmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. hepimizin zaman zaman oturup evin bir köşesinde bir çekmecesinde veya dolabındaki eski albümleri çıkarıp çocukluğumuza ilk gençliğimize ve akraba, eş dostumuza ait eski günleri canlandıran resimlere özlemle bakmakdır.

   
 2. geçmişe yolculuk yapmaktır

  geçen aile albümünü karıştırıyordum çocukluk resimlerimi görünce ne kadar sevimliymişim dedim, şimdi nalet bir şey olmuşum(gülücük)

   
 3. arada yaptığım karıştırma eylemidir.

  yıllar ne acımasızca geçmiş dedirtiyor

   
 4. Son bir kez yaptığım bunun için ufaklıktan yardım aldığım tabi ki gülmekten krize girmesini izlediğim, flu çıkanları , anlamsız olanları , angil dingil diye özetlediklerimi köyde törenle yaktığım o bölgeyi de bir daha karıştırmadığım eylem. İnsanı dehşete düşürüyor yok ya bu olamam , imkansız bu kadar dang..kça gülmüş olamam , Allahım sen beni bağışla yeniden revize et , günahlarımı affet.

  Hiç sevmediğim eylemdir. Birkaç on yıl falan daha lazım.

   
 5. eski resimlere bakarak geçmişe dönüş niteliğinde anıları tazelemektir. eski günler hatırlanır. hüzün çöker insanın içine. ağızlarda tek cümle: o günlere dönebilsek keşke!

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam