Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

eşine köylü deyip 600 bin tazminat ödeyen adam

paylaş araştır

1. bu sabah memurlar net haberde okuduğum olay.

www.memurlar.net/haber/519422/

yani bana 600 bin verecekse eşim rahat rahat köylü diyebilir , hatta pazarlıga açığım fiyatta kırabilirim..

2. türkiye'nin geldiği içler acısı durumu gözler önüne seren haberdir. insan öldürenlerin, çalıp çırpanların, eşini dövenlerin elini kolunu sallaya sallaya gezdiği bu ülkede adaletin kör olduğu, köylü kelimesini hakaret kabul edenler için ise adaletin sonuna kadar işlediği saçma sapan bir olaydır.

3. Bu tarz davalara emsal olacak bir karar. Kolay yoldan para kazanmak istiyorsan, şöyle bir kaç kişinin yanında çaktırmadan karını ya da kocanı sinirlendir, sana hakaret etsin. Hemen mahkeme kapısına dayan al tazminatını, yaşa hayatını. Kim uğraşak boşanma davasıymış, yok mal ayrımıymış, uzun işler bunlar. Kısa yoldan zengin olmak isteyenler için emsal oluşturacak dava.

4. Burada sormak gereken "köylü" kelimesi bir hakaret midir? Hakaret içeren kelimeler sınıfına girdiyse "köylü milletin efendisi" diyen Mustafa Kemal ATATÜRK hakaret mi etmiştir?

5. normal şartlarda köylü demek hakaret olmamakla birlikte, söylendiği durum, kişinin tavrı, söyleyiş tarzına göre hakaret olabilecek bir konu.

6. beyaz bir türke çok ağır hakaret sayılabilecek bir söz. mevcut durum değerlendirilerek ceza kesilmiş sanırım.

7.  
    (Bkz: oha felan oldum yani)
  8. köylü milletinin efendisidir diyerek desteklediğim davadır iyi olsundur kimse kimseye hakaret etmek lüksünü kendinde bulmamalıdır.

9. Benim velimin kuzeni olan, karısına kezzap döküp komaya sokan ve avukatların 5 yıldan fazla almaz dediği adamla aynı ülkede yaşayan adam.

10. kadının o parayı alıp köye yerleşmesi ile adama nazire yapması ile bitmesi gereken eylemdir.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.