Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

Emekli vekillere 740 TL zam yapılması

paylaş araştır

1. yılda bir kez cumhurbaşkanının bütçesine bağlı olarak yapılan Emekli vekillerin maaş artışları Ocak ayında emekli milletvekillerinin maaş zammı 740 lira olması. Söz konusu artışla, emekli milletvekillerinin maaşı, 7 bin 500 liraya olması. Halen milletvekilleri aylık 14 bin 500 lira maaş alıyorlar. Eğer milletvekili aynı zamanda emekliyse maaşı 22 bin liraya ulaşıyor.

2. Emekliye 100 lira zam yaptık. 500 lira da yapabilirdik. Ama bunun acısı çocuktan, ekmekten ve otobüs fiyatından çıkardı. Çıkardı da çıkardı. Yani eski Türkiye olurdu. Eski Türkiye olmayalım diye hesaplı kitaplı gitmek durumundasınız diyen bir bakanımızın emeklilerle ilgili sözü.

3. emekli vekile hemen hemen bir asgari ücret miktarında zam yapılması durumdur. emeklisine verilen zaman bu kadar ise maaş ne kadar acaba diye düşüncelere neden olur. yurdum emeklisinden daha çok çalıştılar tabi haklarıdır. kırk yılda bir meclise gidip uyumak kolay iş değil.

4. Seçimlerin yaklaştığı bir dönemde gönülleri almak adına milletin vekillerinin emeklilerine yapılan sadece küçük bir jesttir. Sonuçta seçim deyince akla gelmeyeceklerse ne zaman gelecekler değil mi?

5. memura işçiye gelince elleri titreyerek zam yapan kişilerin, kendilerine gelince bol kepçeden zam yapması durumu. bu milletvekillerin kaçı maaş hakediyor gerçekten çok merak ediyorum.

6. Öncelikle emekli milletvekili sayısı acaba kaçtır diye düşündüren başlıktır.

Emekli bir vekil...yüksek ihtimalle emekli milletvekili maaşı dışında da gelirleri oldugunu varsayarsak.ya da sadece tek maaşla geçiniyor olsun.gerek var mı bu miktarda zam yapmaya, bu ülkeye en az milletvekilleri kadar katkı sağlayan emekçiler bu kadar zam gördü mü?

neyse...neyse.

7. çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllücenin;

Allah hayrınızı kabul etsin. Ne mutlu size. Sizde sanmayın milletvekilliği öyle çok paralı maralı iş değildir. Milletvekili olduğunuzda sanırsınız ki, çok parası marası olur. Milletvekilleri ay sonunu zor getirir, onu da söyleyeyim. Bu hayır işi paranın çokluğundan değil, gönlün çokluğundan. Allah nice paraları var, çuvallara sığmıyor ama hayır nasip etmiyor. Allah hepimize hayır nasip etsin.

demesi.

(Bkz: Milletvekilleri Ay Sonunu Zor Getiriyor ikilemi)
  8. tüm emeklilere memura asgari ücretliye küfretmektir...

9. Asgari ücrete %3-5 kuruş zammı çok görürken kendilerine bi asgari ücret kadar zam yapmaları durumudur.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.