1 2 3 4 5 6 7 8

ekonominin ne tarafa doğru büyüdüğü sorunsalı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. insanların büyümeden habersiz kalma durumudur.

  muhakkak ki devlet büyüklerimiz doğru söylüyorlardır bundan yana hiç mi hiç şüphem yok.

  lakin ben konumumu tam ayarlayamıyorum sanırım.

  zira bu kadar büyümenin ardından maaşa 4 gün kala dolmuş param kalmadığından neden işe yürüyerek gidip geleyim ki? (1 saat 25 dakika)

  yetkililere burdan sesleniyorum büyüyen ekonominin tam olarak koordinatlarını istiyorum. ben de büyüyen ekonominin şakşakçısı olmak istiyorum.

  kim bilir; belki bir gün işe geç kaldığımdan mütevellit eşimin hazırladığı portakal suyundan bir yudum içtikten sonra eşimin "kahvaltı yapmadın aşşkımm" sorusuna "hayatım işe geç kalıyorum" diyerek hızlıca gemi çarpmış ama fazla hasar almamış olan yalımdan aşağı süzülürken tesadüfe bakın ki tam da caddemizin önünden geçen taksiye "taksi" diye seslenip işe gidebilir hızlıca indiğim taksiye 200 lira vererek toplamda mesafe 15 lira tutmasına rağmen "üstü kalsın" diyerek huzurlu br şekilde iş yerimdeki ofisimde dönerli sandalyemde dönele dönele oturabilirim.

  ve bunların hepsi büyüyen ekonominin ne tarafa doğru büyüdüğünü bilmememizden kaynaklı.

  koordinatlar önemli hacı.

  söyleyin hep birlikte büyüyelim...

  yukarıda yazdıklarım hayal değil, konum önemli. doğru yerde değiliz...

  tek sorun bu...

   
 2. Birkaç yıl önce böbreğini satıp dolar yapanların şu anda o dolarları bozup en az üç böbrek alabiliyor olabilmesi galiba..

   
 3. Ekonominin şu sıralar kahvehanelerde okey masalarına yatırılıp feveran içinde değerlendirilmesinden saha büyük olmayan sorundur.

   
  (Bkz: dertler derya olmuş)
 4. vatandaş olarak bir türlü bulamadığımız yön sorunu.

  siyasiler tv ekranlarında ekonomi iyi yönde, pik yaptı, şunu yaptı, takla attı vs. söylemlerin eşiğinde o iyi yönü bizim bulamamız. markette fiyatlar yüzde bilmem kaç artmış vaziyette. ekonomi düzeldi dendiği anda ne hikmetse o fiyatlar pik yapıyorlar. gerçekten halk olarak bu ekonominin tarafını öğrenmek istiyoruz. belki bir yerlerde karşımıza çıkarda, evet sahiden burada büyümüş deriz ama halk olarak bizim cebimizde büyümüyor. büyümediği gibi üfürükçü hoca gibi cebimizde varolanı alıp götürüyor. akşam cebimizde duran 5 lira sabah uyandığımızda 3 liralık değere sahip oluyor.

  konu 2018 yılında açılmış ve 2020 yılında da hala vatandaşların ekonominin büyüdüğü yönü bulamadığını görüyoruz.

   
 5.  
  (Bkz: üzümün kilosunu 8 liradan satılması)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.