1 2 3 4 5 6 7 8

eğitim kalitesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Sadece birkaç okulda yakalayabildiğimiz genele yayamadığımız fazlasıyla bütçe ayırdığımız halde başaramadığımız durumdur.

   
 2. Milli Eğitim Bakanlığının asli gorevlerinden biri olup bu kalite bir turlu yakalanamadigindan insanlar cocuklarina ozel ders aldirmakta, ozel okullara gondermektedirler.

   
 3. son 10 yılda birçok alanda az ya da çok ilerleme kaydedilmesine rağmen , bundan hiç nasiplenemeyen tek alandır.

  yapılan sistem değişikliğinin temelde bir fayda sağlamadığı ortadadır.nitelikli bir eğitim sistemi nitelikli eğitimcilerle mümkün olabileceği için bu konuda köklü değişiklikler yapılması daha faydalı olabilir.

   
 4. Herkes bir birine topu attığından bir türlü artışı gerçekleşemeyen durumdur.

   
 5. eğitimde çağ atlamış ülkelerin -Meksika, güney kore, Finlandiya- modellerini inceleyip kendi kültür ögelerimizle bağdaştırmak ayrıyeten ilk olarak öğretmenini iyi yetiştirmek, okullarını öğretim alanı yapmakla olabilecek durum.

   
 6. Öylesine içine edilmiş vaziyette ki A'dan Z'ye ele alınıp,yeniden düzenlense bile,etkisini 3-4 sene sonra yeni yeni gösterebilecektir.Bazı değişiklerde halen yok chp yok abd yok kıl yok tüy diye zırvalıyor şu başlıkta.Ulan 13 senedir iktidardasın be yuh derler adama.İşte adamlardaki zihniyet bu,sürekli bir sanal düşman yaratmak.Gerekirse M.Ö 3000'e kadar gidip oradan bile mazeret üretebilecek pişkinliğe sahipler.

   
 7. ülkemizde çok düşük olan yerlerde sürünendir.

  kesinlikle bir nokta var ki bu kalitesizlikte suçsuz olanlar öğrenciler, çocuklarımız...

  öğretmen de suçlular arasında yine en masum olanı gibi görünüyor.aslında öğretmendeki suç da öğretmenlerimizin şahıslarıyla alakalı değil, meb sisteminin unsuru olmalarıyla alakalı.beş hafta formasyon alarak yırtık dondan çıkarcasına öğretmen olanlar, öğrenci motivasyonu odaklı eğitim anlayışı sonucu mesleki hünerlerini sergileyememeleri, eğitimsiz velileri de eğitmeleri gerektiği vs vs vs gibi konular yüzünden sistemden dolaylı olarak öğretmenin üzerine yapışan suçlardan bahsediyorum.

  veliler de eğitimsiz olduğu için suçlu mu mağdur mu tartışmaya açık.sonuçta veliler de çocuğunu eğitme bilincini aşılamayan bir sistemin eğittiği bireyler.

  meb(ya da hükümetler) bu noktada elebaşıdır.bu kalitenin mimarı eğitim politikalarını belirleyenlerdir.

  bütün ulusal kanallardaki aktüel tartışma programlarımızda hepi topu 15-20 sürekli aynı konuları konuşup duruyorlar.

  bir ülke insanı bu kadar budalalaştırılamaz, mankafalaştırılamazdı.koca ülkede her sorunun uzmanı bu 15 kişi gibi sürekli gündemi yorumlayanlar bunlar.gündemimiz ne diye sorarsanız sonraki seçimi kim neden kazanmalı, bu seçimi kim neden kaybetmeli temalı konular.

  ciddi şekilde masaya yatırılması gereken konular var ama bu konular hakkında sorun yokmuş gibi davranılıp duruyor.tarım politikaları, eğitim politikaları, yargı adaleti gibi konular ülkede hatrı sayılır tüm kanaat önderleri tarafından, her farklı görüşe kulak vererek, uzun uzun tartışılmalı ki sorunlarımız ne olduğunu bi' anlayalım önce, sonra da çözüm üretmeye çalışalım.

  eğitim kalitesiz, tüm ülke bu konuda hemfikir ama sebeplerini hiç kimse bilmiyor.

   
 8. karpuz gibi tık tık ederek anlaşılması mümkün olmayıp, yetiştirdiği insan hal, hareket ve başarıları ile değerlendirilebilecek konu.

   
 9. ülkemizin en önemli sorunlarından biridir. yıllar geçtikçe giderek düşmektedir.

   
 10. Turkıyede eğitim kalıtesı aılenın sorunu, ogretım kalıtesı mıllı egıtımın. Insan ogrendıgı ıle kendısını egıtır. Dolayısıyla egıtım kalıtemız zaten bozuk, ogretım hepden bozuk

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam