1 2 3 4 5 6 7 8

editörlerin yazarlık yapması yasaklansın.

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir öneridir. moderatörlerin bazı editör arkadaşlarına ayıp olmasın diye ya napıyosun sen kes yapıştır veya tek kelime bile kendinden katmadan her başlığa en fazla iki bilemedin üç kelimeden oluşan entryler giriyorsun diyemedikleri için birilerinin almış başını gitmesine tanık olduğumuz, sözlükte açılan konulara sadece birebir anlam yazmaya çalışan kendinden hiç bişey katmayan (ki o zaman gider tdk yı okurum) mecaz anlamları yan anlamları hakkında tek kelime bile yazamayan editör arkadaşlara ya ses çıkarın yada yazarlık yapmalarını engelleyin diye bir öneri başlığıdır ki muhtemelen düşman kazanmama ve bol bol eksilenmeme sebep olacaktır.

   
 2. yasaklanmasa bile sınırlama getirilmesi düşünülebilesi bir başlık

   
 3. "Burası karışacak vaziyet alın"

  demek icin uygun bir baslik

   
 4. bazı üyelerin "çaylak " olarak kalmasına sebebiyet verildiği için ,haksız rekabet olduğuna kanaat getirerek yazdığım konudur

   
 5. Bilip bilmeden yazılan bir başlık

   
 6. kONUYU AÇANIN DA SÖZLÜK KURALINA UYMADIĞI BİR BAŞLIK

   
 7. burada akademik bir çalışma yapılmadığını, kelimenin cümlelerin tdk daki karşılığı dışında da anlamlarının olabileceğini, bu tür sözlüklere bilgelenme yanında eğlenme amaçlı şeyler de yazılabileceğini birini özellikle bir editör arkadaşa söylenmesi gerektiğini ama moderatör arkadaşların ayıp olmasın diye bunu yapamadıklarını düşünüp açılmış ve bazı editörlerce eksilenmiş konu başlığıdır.

   
 8. çaylaklık süremin uzamasından korktuğum için entry girip girmemek konusunda kararsız kaldığım başlık.

  bazı editörler kendi başlıklarını sadece kendileri dolduruyorlar, anket olmadığı müddetçe bu da sözlük formatına uygun bir durum değildir.

   
 9.  
 10. yanlış açıdan bakıldığını düşündüğüm ve katılmadığım öneridir.

  her yazdığı başlığın altına alakasız 10 tane bakınız yapıştıran kişiliklere göz yumulduğu sürece hiçbir işe yaramayacak uygulamadır.

  çünkü mesele uzun yazmış kısa yazmış c/p yapmış çok önemli değildir kısa yazdıysa uzununu sen yazarsın sorun değil ama o bakınız faciasını yapan kişiler sözlükte yazan diğer yazarları gerizekalı yerine koyuyorlar ve buna göz yumuluyorsa yazarlık değil editörlük yapmasınlar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam