1 2 3 4 5 6 7 8

Dizel yasağı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İtalya'nın tarihi kenti Milano'nun ardından, İspanya'nın Barselona ve Madrid şehirlerinde de uygulanmaya başlanan yasak.

  Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yapılan laboratuvar testlerinde çevreye 10 kat daha fazla zarar verdiği kanıtlanan dizel yakıtı, yanarken ortaya çıkardığı katı parçacıklar nedeniyle yalnızca havayı kirletmekle kalmıyor, tarihi yapılara da zarar veriyor.

  Ülkemizde de yakında uygulanması muhtemel yasak..

   
 2. üretim kabiliyetinden yoksun, tüketim toplumları veya açık pazar haline gelen toplumlar veya ham madde kaynağı olan ülke toplumlarına bunun gibi gelişmeler allanıp pullanıp servis edilir.

  dizel yasağı uygulayanlar cici, dizel kullananlar kaka algısı oluşturuluyor.

  Almanya var ya hani; bizi kıskanan ülke, otomotiv devi olan, AB'nin lokomotifi olan ülke... bu Almanya'nın otomotiv sanayisi önümüzdeki yıllarda elektrikli otomotiv teknolojileri üzerine devrim yapmaya hazırlanıyor. almanların yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretimleri nükleer reaktörlerden ürettikleri elektrikten bile daha fazla. üzerine güneş doğmayan Almanya güneş tarlasına döndü.

  gelişmekte olan ülkeler nükleer santral kurmaya kalktığında, termik santral kurmaya kalktığında gelişmiş ülkeler çevre örgütlerini finanse edip eylemler, mücadeleler başlatırlar. e haklılar, gelişmekte olan ülkeler de aynı yatırımları yaparsa ürettiklerini kime satacaklar.

  dizellere bugün kaka denir, yarın da elektrikli araçlara cici denmemeye başlanır.

  bize çevre koruma girişimi olarak pazarlanır ama niyet müşteriyi elde tutmaktır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.