Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

diyanetin bütçesinin 10.5 milyara çıkarılması

paylaş araştır

1. geçtiğimiz yıla oranla diyanetin bütçesinde yaklaşık yüzde 34 lik bir zama karşılık gelen durum.

2. o değil ama bilime ayrılan parada indirime gidilirken yapılmasının üzücü olduğu durum.

3. 150 bin tane imamin günde 15 kilo süt veren bir inek kadar ekonomiye katkisi olmadigini düsünürsek ; ne yapiyorsunuz kardesim bu parayi, bu nasil bir israftir, nasil bir soygundur, nasil bir talandir. dilinizden düsürmediginiz allahtan kitaptan korkmaz misiniz. Bu talani destekleyen sözümona alni secdeye değen millet ; hadi diyelim siz hakli ciktiniz ve cennet var! Bu talana göz yumarak cennete gideceginizi mi düsünüyorsunuz.

akp nin ve genel baskaninin allah kitap diye diye ülkeyi yagmalamasının acı faturasıdır bu bütce.

4. umarım en kısa zaman 30 milyara da çıkarırlar diye umut ettiğim ve sonuna kadar desteklediğim durum.

yalnız, öyle güzel batacağız ki, umutlanmamız için bir nedenimiz olacak.

5. İcinde 150 bin gereksizin maaşının olmadıgi bütce. maaslar maliye bakanliginda üstelik.

fetva yollu bütcelenmis hırsızlıktır bu.

6. bu durum ülkemizde bin sömürüsünün ne kadar büyüklükte olduğunu gösterir...onca işsiz varken ve hala tasarruf tedbirleri diye dillerde onca söz dolanırken diyanete bu denli büyük bütçe ayrılması ne demektir anlayamadım...halbuki onun yerine ekonomiyi canlandırmak istiyoruz diyen yönetim bu paralarla yeni fabrikalar kursa bu işsiszlik oranını düşürmez mi ve işsiszlik fonunda da biraz daha kaynak girmesini sağlamaz mı ve bunun yanı sıra üretim artıp ekonomiye canlılık getirmez mi..üretim artarsa doğal olarak enflasyon ile mücadele olgusu daha çok güç kazanmaz mı

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.