1 2 3 4 5 6 7 8

dişçi korkusu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. dişi ağrıyan, sızlayan kişinin cesaretini toplayıp dişçiye gidememesi durumu.

   
  (Bkz: korkularımız)(Bkz: korkudan ölmek)
 2. Erkeklerde sanki biraz daha fazla hissedilen korku.

   
 3. bir kere gidip ölmektense bin kere çeke çeke ölürüm demektir

   
 4. korku değil de fobi demenin daha doğru olacağını düşündüğüm durum.

   
 5. disci (dis doktoru, evet) korkusu yoktur, aci cekmeyi sevmek vardir.

  -yersen-

   
 6. hiç dişçiye gitmeyen insanların bile anlatılanlardan yola çıkarak kafalarında oluşturdukları korku türü.

   
 7. 7 yıldır çıkan 20 lik dişlerimi sırf bu yüzden çektirmiyorum. her gün biraz daha acıyor ve ben biraz daha can çekişiyorum ama asla dişçi koltuğuna oturup o ağzımı öyle açtıramaz kimse. alışkanlık acıda da mevcuttur alışınca hiçbir şey olmuyor.

   
 8. ağzına elim kadar iğneyi ve değişik törpüleyen kıran cihazları sokup dilini hareketsiz bırakan spreyler sıkan bir kişiden korkmayacağım da ne yapacağım diye savunduğum korkudur.

   
 9. dişçi dediğimizde hepimizin aklına nedense direk korku ve kullandığı aletler gelir. benimde korkulu rüyam dişçidir bu yüzden dişlerimi düzenli fırçalıyorum beni karıştırmayın dediğim konu başlığı.

   
 10. bir çok kişinin korkulu rüyası.

  dişçiye gitmeden önce diş problemi çekmiş kişilerin dişçi korkuları dinlenir. sonra hastane de dişçinin çenesini kırdığı hastanın yakınını dinlersin. sadece bir kırık değil, kocaman da bir şişlik, morarma gibi halleri de vardır. bu kabus gibi hikayelerden ve gördüklerinden sonra, o dişçi koltuğuna gönül rahatlığıyla oturmak zordur. ilk 20'lik dişim için gittiğimde bunları alenen yaşadım ama gerçekten korkulacak bir şey yok. gömülü dişimi aldırdım ameliyatla, o kadar rahattı ki. iğne insanı azıcık korkutuyor ama uyuştuktan sonra hiçbir şey hissedilmiyor. sonra diş dolgusu ve ikinci 20'lik diş çekme işinden sonra, dişçi korkusu falan kalmadı.

   
  (Bkz: dişçi koltuğu)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.