1 2 3 4 5 6 7 8

dip köşe temizlik

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Görünür yerlerdeki Tozları almak, yerleri süpürmek, tuvalet, banyoyu fırçalamak gibi Evi haftalık rutin temizlemek yerine, mutfak dolaplarının içini temizleyip, camları silip, perdeleri yıkayıp, duşakabindeki su lekelerini yok edip, gardrop, tv ünitesi gibi dolapların üstünde biriken tozları alıp, halıları kaldırıp altına varıncaya kadar paspaslamak, evde çamaşır suyu, toz bezi ve fırçanın girmediği tek bir nokta kalmayacak kadar temizlenmedik yer bırakmamaktır.

  Özellikle çalışan kadınların tatil dönemine bıraktıkları temizlik türüdür. Evin boyutu da dikkate alındığında Bir günde tamamlanması mümkün değildir. Oda oda yapılmasında fayda vardır. Daha başlamamış olmasam da bugün başlamaya niyetlendiğim bu dip köşe temizlik bittiğinde dünyanın en mutlu ev kadını ben olurum, tabi tekrar tozlanıncaya kadar. O yüzden dip köşe temizlik zordur, meşakkatlidir, yorucudur ancak bu zorluk bittiğinde evi böyle temiz görmenin keyfi de apayrıdır.

  Bazı kişiler bu temizlik işini kendileri yapmak yerine, yardımcı olacak başka kişilere teslim ederler. Ancak benim gibi kendi yaptığı temizliği başkasının yapabileceğine inanmayan kişiler için iş başa düşer ve planlı olup, doğru ekipmanlar kullanıldığında birkaç gün sürecek zorlu temizlik macerası mutlu sonla biter.

   
 2. sonrasında evdeki erkeklerin ceylan gibi sekerek yürüdükleri temizlik türüdür.

  hatta boyut değiştirerek görünmez olmayı bile tercih edebilirler.

  hiçbir şey yapamazlarsa bir bahaneyle arazi olurlar.

  aksi durumda fiskos masasının üzerindeki en ufak bir çay bardağı izi bile Odin'in öfkesi gibi şimşekler halinde kafalarında patlayacaktır. :)

  oraya basma, oraya da basma, oraya hiç girme, buradan çıkma, ben sana ihtiyaçlarını getiririm.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.