1 2 3 4 5 6 7 8

dik dik bakan insanlar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bu dönemde çoğalan insan çeşidi. Ama bir otobüs durağında beklersiniz, ama bir markete girersiniz, çıkarsınız, arabanıza biner işe gidersiniz, sokağın bir yerinde birileri dikilmiş uzun süreler sizi gözlüyordur. Bir bakarsınız gözleri sizdedir, bir süre sonra tekrar bakarsınız hala gözleri sizdedir. Derdi nedir bilmiyorum, ama bu tür işi gücü olmayan ipsiz, sapsız, insanlar çoğaldı.

  Önceleri köylere göreve giderdim, hadi bir nebze oradaki insanları anlıyorum, köye pek yabancı gelmez, gelene bakarlar, ilgilenirler, merhaba derler. Ama konuda bahsettiklerim farklı. Belki yoksulluk, belki işsizlikle oluşan kendini karşıdakiyle karşılaştırma, süzme, kendi kendine birilerini kendinden alt tabakada görmeye çalışarak moral arama arayışı. Çok da işin içinden çıkamadım aslında...

   
 2. Siz onlara bakmazsanız onların da size baktığını görmezsiniz. Şahsen tanımadığım kimseye 3 sn den fazla bakmam ve bu nedenle de tanımadığım insanların bana kaç derecelik açıyla, ne kadar süredir baktığıyla da ilgilenmem, böylece bu kişi/kişiler neden bana bakıyor diye de kafa yormam. Boş vakti bol olan insanlar, beynini yoracak işi olmayanlar için yapılabilecek bir eylem olabileceğini düşümüyorum. Bakıp da neyi görecek, neyi çözecek orası da işin trajikomik tarafı.

   
 3. Nasihat yerine konuya ilişkin bir fikir yazılsa daha olgun davranılsa, daha iyi olacağını düşündüğüm deneyim. kaldı ki birilerini seyreden değil, uzun süre bana bakıldığı için rahatsız olan durumda olan benim. ama insanlar yanlışı kollamak konusunda hep daha iyiler, her zaman...

   
 4. Okuduğunu anlamaktan âciz misiniz? Nasihat etmedim bu bir. Olgunluğum hakkında fikir belirtmek size düşmez bu iki. Bana gösterdiğiniz şu tepkiyi size dik dik bakanlara gösterseniz, "ne bakıyorsun dik dik" diye hesap sorsanız bu başlığa gerek bile kalmazdı bu da üç. Kaldı ki yanlışı kollamış falan da değilim. sadece bu tarz gözleri ile insanı delen insanları kâile almadığımı ifade etmeye çalıştım, bakan bakar, o onun ayıbı dedim. Kollamak bunun neresinde? Valla artık birinin başlığına yazmaktan korkar olduk, agresiflik diz boyu.

   
  (Bkz: sözlükten soğutan şeyler)
 5. tehlike altındayım,

  tehdit ediliyorum,

  istenmiyorum,

  dışlanıyorum,

  onay görmüyorum,

  desteklenmiyorum,

  yardım göremem,

  duygusunu veren insanlar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.