Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

dağ 2

paylaş araştır

1. Yönetmenliğini Alper Çağlar'ın yaptığı Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli'nin baş rollerini paylaştığı tsk destekli türk filmi.

2. Ülkedeki vatan hainlerini bulmaya yarayan bir film. Şüpheli kişileri götürüp izletin Gözleri dolmazsa vatan hainidir. kafasına sıkıp öldürebilirsiniz. O kadar net.

Çıkarımlar;

1- Dağ 1 de Bekir sinir bozucu bir karakterdi. Dağ 2'de ise on numara bi eleman olmuş.

2- film arasında tecili bozdurmaya giden insanlarla karşılaşabilirsiniz.

3- hüseyin nihal atsız ve müslüm gürses dizeleri ile yoğun duygu aşılamasına maruz kalabilirsiniz

4- filmde figüran olarak rol alan yunus emre uçar adında bir askerimizin çekimlerden sonra katıldığı bir operasyonda şehit olduğu ve yine dilmde kurtarılan şii türkmen köyünün gerçekte kurtarılamadığını öğrenmek üzmüştür.

3. beklentilerimin çok üzerinde çıkan, izlerken duygulanmaktan kendimi alamadığım, kendi tarzında yapılmış bence en iyi yerli filmimiz.

müzikler, karakterler, kurgu... her şey dozunda ve çok güzeldi.

bir aksiyon ve savaş filmi olmasına rağmen daha önceki benzerleri gibi vatan millet sakarya milliyetçiliği ve militarizminden uzak; duyarlıklı, dostça, içli bir film.

yer yer kurulan diyaloglarda izleyicileri tam yüreğinden yakalamış, gözleri nemlendirmiştir.

ne kadar zorlu bir coğrafyada yaşadığımızı ve TSK'nın ne denli önemli olduğunu hatırlatmıştır.

bazı Amerikanvari sahneler itici gelmiş olsa da, ordumuz ve özel kuvvetleri hesaba kattığımızda sahiciliği bence Amerikalı conconların filmlerinden daha fazladır.

Türkmeneli'ndeki köylülerin askerlerimizi karşılama sahnelerini, komutanın gazeteci kıza yazdığı mektubu da etkileyici buldum.

son not: filmi izleyeceklerin önce ilkini izlemelerini tavsiye ederim.

4. reina saldırısından sonra geçtiğimiz haftalara göre gişesi iki kat artan ve 2016 yılının en çok izlenen filmi.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.