1 2 3 4 5 6 7 8

çorba yemek midir içecek midir sorunsalı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bol keşmekeşli geçen üzücü günlerden sonra normala dönmeye başlayan hayatımızın mühim bir meselesine parmak basan problemdir. şimdi efendim insanlar resmen ikiye ayrışmış durumda. çorbaya içecek diyenler bu fikri olabildiğince savunduğu gibi çorbaya yemek diyenler ise gelenekleri öne sürerek geri adım atmıyorlar.

  çorba içecektir diyenlerin en sağlam argümanı çorbanın içilen bir gıda olmasından ileri geliyor arkadaşlar. evet, dikkat edersek ''çorba içmek'' gibi bir ifade uygun düşerken ''çorba yemek'' diye bir ifadeyi ise kimse neredeyse kullanmamaktadır. yani kısaca çorba madem yemekse neden çorba içelim diyoruz diye soruyorlar.

  çorba yemektir diyenlerin ise bu fikirlerini dayandırdıkları delil ise çorbanın günün belli vakit aralıklarında yenilen ve adına kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği dediğimiz -kimi modern kesimlerde brunch adı verilen öğünler de mevcuttur- öğünlerde tüketilen bir gıda olmasıdır.

  tarafını seç, çorbayı kap.

   
 2. "Çorba ;hem türk mutfağinda hem de dünya mutfaklarinda ;tipkı pilav ,makarma ,et sebze yemekleri gibi bir yemek çeşitidir.

  Fakat ;genellikle, "yemek " fiili ile değil " içmek" fiili ile kullanılır. Bu da çorbanın sıvi olmasından ileri gelen bir durumdur."

  Diyerek açıklama yapabileceğim sorunsal.

   
 3. karnımızı doyuran bir içecek olduğu için o kadar da sorun yapılacak bir şey demek istediğim sorunsal.

   
 4. allah başka sorunsal vermesin dediğim sorunsaldır.

   
 5. eğer bir yemekse neden içiyoruz diye düşündüren sorunsaldır.

   
 6. Zeytin meyve mıdır sebze mi sorusuna benzer bir sorunsal

   
 7. çorba içilebilen bir yemektir, içecektir. inanmayan ölçsün.

   
 8. Bence çorbasına göre değişir mesela domates çorbası içecek ama ayran aşı çorbası erişte çorbası gibi bol deneli çorbalar yiyecek sınıfındadır

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.