1 2 3 4 5 6 7 8

çıkma teklif etme

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Günümüzde belirli bir erginliğe ulaşan erkelerin cesaretini toplayarak kız arkadaşı olması için yaptığı teklife verilen addır . Genellikle çoğunluk olarak erkeklerin bu girişimde bulunduğu görülmekle beraber bazı kızlarında erkek arkadaşı olması için bu girişimde bulundukları tarafımca görülmüş olup her iki cinsiyet içinde geçerli bir durum denilebilir.

   
 2. daha çok lise ve üniversite yıllarına özgü durum.gençlerin birbiriyle tanışma süreci

   
 3. bu konuyu her gördüğümde ya da duyduğumda arkadaşımın hoşlandığı kıza gidip ' Senden hoşlanıyorum ama nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum.' demesini aklıma getirir :)

   
 4. ergenlik dönemlerimizde duyduğumuz şimdilerde ise güldüğümüz teklif.

  o dönemlerde boyumuzdan büyük dertlerimiz(sivilce) olduğu için pek de ayrıntılı düşünemiyorduk.

  çıkma nedir ya hu? lisede okuyan biri nereye çıkabilir yada duygusal bir birlikteliğin karşılığı bu mudur? yıllardır kafamı kurcalayan cevap bulmamış bir sorudur bu.

   
 5. günlerdir hayalini kurduğun, uykusuz gecelerini heba ettiğin, ya "hayır" cevabı alırsam diye düşündüğün, hayatın en boğan, sıkan, yere batırıp batırıp çıkaran olayıdır..

   
 6. düzenli olarak yaptığımız bir şeydir.

   
 7. erkeklere göre açılmış konudur, çünkü bayanların çıkma teklif etmeleri görülse bile yüzde 2-3 lerdedir diye tahmin ettiğim, bayanların nazlanarak "istemem yan cebime koy" tavırlarıyla karşılık verdikleri tekliftir..

   
 8. günümüzde geçerliliği kalmamış ya da ortaöğretim düzeyinde kalmış ilişki başlatma şekli.insan ilişkileri artık sanal dünyada başlıyor çoğunlukla ve doğal olarak çıkma teklif edilemiyor.çıkılsa nereye çıkılacak klavyeye ya da dokunmatik ekrana mı?

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.