1 2 3 4 5 6 7 8

cep telefonunu evde unutmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. evde karantinada olan kişilerin son zamanlarda evde unutup, dışarı çıktığı teknolojik cihaz.

  insanlar neden karantinaya uymaktan kaçıyor, ille de sizi yakalayıp yurtlara mı atacağız? ondan sonra vaka sayısı artıyor, sağlık bakanımız da çırpınıp duruyor. aslında karantina kaçaklarını eşek sudan gelene kadar döveceksin.

   
  (Bkz: eşek sudan gelinceye kadar dövmek)
 2. Sebebini şuna bağlıyorum . İnsanlar aynı bina içinde , aynı mekanda bulundukları kimliği açıklanmayan diğer kişiler yüzünden temaslı ilan ediliyor ve ondan sonra kendilerine test yapılmıyor. Semptomları yoksa hastaneye gitseler dahi geri yollanıyorlar. Bu nedenle 15 gün evde bir belirsizlik içinde beklemeyi mantıklı bulmuyorlar. Hasta olmadıklarını düşünüyorlar . Monopoly oyununda kodese düşmek gibi bir durum . Belki testler gerçekten yüzde yüz sonuç vermiyor belki de testleri idareli kullanma talimatı verilmiş . Her ne ise

  Bütün bu gerekçelerle telefonun evde bırakılarak dışarıya çıkıldığını düşündüren durum. Gitgide panopticon moduna girmeye başladık . Hadi hayırlısı.

   
 3. acele ile evden çıkıldığı zaman gerçekleşme olasılığı düşük olan unutma.

  hayır nasıl unutulur demek istiyorum ama unuttum. insan parçasını nasıl evde unutur, servisi kaçırırım diye dönmeyip, onsuz geçirdiğim bir gün. yas ilan etmek istese de içimdeki ses, hiç de havamda değildim o gün.

   
 4. her zaman yaptığım hareket. aslında unutmuyorsun. hep o oradadır diye düşündüğün için hataya düşüyorsun.

   
 5. şu ana kadar sadece 1 kez yaptığım eylem

  o gün ne kadar dalgınsam artık unutmuşum demek ki

   
 6. çok anlamsız bir eylem. öyle ki gün içerisinde o kadar çok şeyi onunla yapıyormuşuz ki boşlukta kalma hissi yaratıyor (gülücük) bir şey nasıl böyle uzvumuz gibi davranabilir?

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam