1 2 3 4 5 6 7 8

Cehaletin her gün farkına varmak çok yorucu bir şey

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Sürekli yeni bilgi öğrenen bir alimin sözüdür.

  Özellikle arkeolojik kazıda çıkan objenin verdiği bilgilerde yaşanası durumdur. Dumura uğrayan tay

   
 2. eğer sözü edilen alim başkalarının cehaletine bakıyorsa elcevap:

  komşunun çatısındaki kara bakacağına kendi evinin pisliğine bak denilesi başlık. ne zamandır allame levıllara ulaşılmış ta diğer insanların cehaletlerine sorgu sırası gelmiş? şeytanın bizimle nasıl da dalga geçtiğini, kendimizi nasıl da bir halt sandığımızı gösterir başlık müsveddesi. daha ağır da konuşurdum da sözlüğü çökertmeye gerek yok. müslüman için "ilmimi arttır" diyen bir RESULALLAH (sallallahu aleyhi vesellem), diğerleri içinse "bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir" diyen bir düşünür, demek istediklerimi anlatmaya kafidir sanırım. edepli olalım. haddimizi bilelim. karanlığa küfredeceğimize, bırak mumu, "kendimizi" yakalım! (madem ki bu kadar dert oldu).

  kendi cehaletine bakıyorsa el cevap:

  cehalette beni geçemezsin denilesi başlık.

   
 3. #16c1 yeteri kadar açıklayıcı giriştir. Bravo

  Ancak neme lazım bilmek, ben bende değilem... O alim bir arkeolog prof.dur. ve her çıkardığı obje için "kim bilir hangi tarihe tanıklık yapar gelir ve ben cehaletimle arayacağım bunları" der. Yoosam cahal menem.

  Maaşallah yazar her dönem alimlerinin özlü ve mayalı sözünü kullanmış, en cok ta edebi sevdim. Zira mevlana der "ille de edep"

   
  (Bkz: ben amerikadayken)(Bkz: ziya)
 4. Dostoyevski'nin yeraltından notlar'ında geçen "farkındalık hastalıktır" mottosunu akla getiren ifade.

   
 5. şimdi okuyunca "gece biraz fazla geçirmişim. adam iyi niyetliymiş ya la?" diyerek hafif utanma hissettiğim alimin sözü. haklı kardeşim adam, her gün cehaletimizin yeni bir boyutunu keşfediyoruz. velhasıl (kendi adıma konuşursam) cehaletten öteye köy yok bana galiba.

   
 6. Akp li sendromu

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam