1 2 3 4 5 6 7 8

bostan korkuluğu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bahçelere tarlalara ürüne zarar verebilecek kuşlar için dikilen insan görünümlü kukladır.rüzgarla üzerine giydirilen giysilerin sallanması kuşları ürkütür ve uzak tutar sanılsa da kuşlar yine bildiğini okur.etkisiz eleman sayılabilecek saygı duyulmayan insanları anlatmak için kullanılan bir deyimdir aynı zamanda.

   
 2. benim aklıma sadece tek bir şey geliyor, hele şu zamanda.

   
 3. bir şeyler yapabilecekken hiçbir şey yapmamayı tercih eden, olaylara kayıtsız kalan, gücünü kullanmayı bilmeyen kişiler için kullanılan, görüntü var ses yok insanları ifade eden mecazi sıfattır.

   
 4. Bizde ses çıkaran mekanizmalı olanları makbul.

  öyle gürültü çıkarır ki yüreğiniz hoplar haberiniz yoksa.

  Su düzenekleri ve teneke kullanılıyor genellikle.

  Newton ve arşimet'ten çok önce mevzuyu çözdüklerine de yemin edebilirim.

   
 5. Esasen ekilmiş bağı bahçeyi hayvanlar yemesin diye insan kıyafeti giydirilip dikilen bağı bahçeyi korumakla yükümlü tahtadan basit insan şekli verilen cansız şekildir.Tembelliği ve durup seyredip bir şey yapmamasıyla gargaların diline düşüp korkuluğu teste tabii tuttuğu ve zevki sefayı arayıp bir de üstüne pisleyip güldüğü karga eylemi de içerir :)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam