1 2 3 4 5 6 7 8

beklemek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. olumlu sonuçlanacaksa sabır gerektiren güzel bir eylemdir.

   
 2. Aşıkların işidir.

   
 3. Olmayan sevgiliyi beklemek, utandırmaktır aşk'ı...

   
 4. çoğu zaman beklediğinin gelmeyeceğini bile bile her şeye rağmen beklemek

   
 5. sabırlı olmak gerektiren özünde sıkıcı bir eylem

   
 6. hayatımızın her alanında yaptığımız, beklenenlerin ise duruma göre değiştiği sabır gerektiren iş. önce küçük çocuklar sabrı öğrenirler. beklemeyi öğrenirler sonraysa beklemeler tüm ömür boyunca devam eder. önce lise beklenir sonra üniversite. daha sonra üniversiteyi bitirme beklenir. sonra erkekler için askerliğin bitmesi. daha sonra aşk beklenir. (aşk her zaman beklenir de yazarken buraya denk geldi) sonra iş beklenir. tekrar aşk beklenir bir daha beklenir. bulanlar evlilik bekler. akabinde para beklenir. mal beklenir. araba bunlardan biridir. güzel bir şehirde yaşamak beklenir. çocuk beklenir. terfi beklenir. emeklilik beklenir ve en sonunda ölüm beklenir. bazen bunlardan bazıları beklemeden gelir. bazen de beklesen de gerekli şeyleri yapsan da gelmez. beklemek bize ömür boyu sabrı öğretir. hayatımız beklemekle geçer. bu arada türklere mahsus ösym beklenir. bir sınavı kaçırırsanız kazanamazsanız bir sonraki sene beklenir. 1 sınav 1 seneye mal olur. gerçi diğer beklenenlerin yanında çok da önemli değil gibi ama bir dolu kişinin hikayesi var bu sınavlar 10 senelerine mal olmuş hayatlarından çalınan. gerçi olsaydı nolacaktı bu sefer başka şeyler o 10 seneyi çalacaktı. bir şekilde sistemin bize yaşattığı kadar yaşıyoruz.

   
 7. insanın içinde umut varsa, güzel bir durumdur. umut çoktan tükendiyse, 'ne olacaksa olsun artık' durumuna gelindiyse, anlamı olmayan, bazı geceler insana acı veren, bir türlü geçmek bilmeyen durumdur.

   
 8. kökü "bek" olan ve "geri" ve "sağlam" anlamlarına gelen, bir futbol terimi de olan kelimeden türeyen sözcük. gelmeyecekse ve geleceği zaman belli değilse işkenceye dönüşen eylem..

   
 9. Supernatural dizisinde cehennemde verilen cezalardan biri olarak gösterilmişti öyle büyük bir işkence türüdür kendisi.

   
 10. zamanı durdurmak.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.