1 2 3 4 5 6 7 8

balık kokusu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. balık satıcılarının üstüne sinen; evde balık pişirdikten sonrada kokusu uzun bi süre çıkmayan, üstünüze başınıza sinen kokudur.

   
 2. Kızartma yapıldıysa eğer 2 gün evden çıkmayan kokudur.genelde aman bir süre balık almayacağım artık hissi uyandırır. ama balıkçılar da pişirme işlemi yaptığı için ufak bir ücret karşılığında bu kokuyu eve hiç sokmamak mümkündür.

   
 3. apartmanda oturanlar için birbirini rahatsız etme sebebi bile olabilen, "yerken yiyorsun da kokusunu mu beğenmedin", "koklamazsan sorun çözülür" gibi cevaplara muhatap olan sorundur.

   
 4. en kötü kokular arasında başı çeken, girdiği yeri çekilmez kılandır.pişmemişi ayrı kokar, pişmişi ayrı, eve ve kıyafetlere sinme özelliği vardır, yanından bile geçsen yapışır yakana.

  evde pişirilmemesi önerilir.

  balık yemeyen (misal ben)biri için sıkıntılı bir durumdur.

   
 5. evin her yerine dağıldığı yetmiyor gibi, dışarısından da kokusu duyulan. Dışarda duyulunca mis gibi kokuyor dedirten ama kızartan için kabus olan, kokusu her yere sinen, iki gün sonra eve misafir geldiği zaman, siz balık mı yediniz sorusuna muhatap olunmasına sebep olan koku.

   
 6. Balığın hatırına katlanılan uzun süreli bir kokudur ki bazen yaka silktirir. Balığın pişirildiği ortamda bulunduysanız sonra hiç bir kimyasal bu kokuyu giderememektedir. Doğal çözüm olarak toplumda yapılagelen uygulamalardan birisi limondan medet ummaktır, limon itina ile sıkılır ellere yedirilir, ovalanır fakat yinede muvaffak olunamaz.

   
 7. yemesi çok güzel olan balığın yedikten sonra ya da temizleme aşamasında bıraktığı koku. bu kadara güzel olan şeyler neden bu kadar kötü kokar diye düşündüren, buna rağmen olsada yesek dediğim yiyecek.

   
 8. yakalanması çok eğlenceli ve stres attıran bir nevi hobi gibi olsa da pişirilirken aynı hissi vermeyen etrafa yayılan ve insanı rahatsız eden kokudur. Eldeki kokunun limon ile çıkarılabildiği söyleniyor.

   
 9. bakmayın atılan çamurlara, dünyadaki en güzel kokulardan olan koku. hele o pişirken aç halinde insanın.

   
 10. tadıyla ters orantılı olan koku. Böyle büyük bir tezatlık ancak balıkta olurdu zaten

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.