1 2 3 4 5 6 7 8

Bahar insanı kafası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İlkbaharın gelişini dört gözle beklerler. Ellerinde fotoğraf makinesi bir orayı bit burayı fotoğraflarlar. Gerçekten gökyüzü hiç bu kadar güzellikte mavi değildir, güneş ışıklarının aydınlatıcılığı doruk noktasındadır. Beni en çok pembe, turuncu, mavi, beyaz, krem renk çiçek açan ağaçların güzel görüntüsü etkiler. Öte yandan pembe, mor temalı çiçekler, papatyalar derken doğa çetin geçen bir kışın ardından tüm güzelliğini bize sunmuş gibidir. Çok seviyorum yeşili, doğayı, ormanı, temiz gökyüzünü. Bahar çok sade ve çok ihtişamlı olmayı başarabiliyor bu mevsimde çok ilginç değil mi?

   
 2. ayrıca bunun seninle ne ilgisi var, tabi ki ben böyle olduğum için bahar ...

  candan erçetin baharın patentini almış gibi.

   
 3. doğanın yeniden canlanışını, açan çiçeklerin pembesini, morunu, beyazını görüp de mutlu olan, içinde güzel duygular yeşermesine izin veren insanı temsil eder. Sonbahar hüznü ve bitişi çağrıştırırken, ilkbahar başlangıçları ve yeniden doğmayı ifade eder. Doğanın doğal döngüsü içersinde çok anlamlı ve güzel bir noktadadır ilkbahar.

  Bu arada bu başlık beni, Kim ki-duk eseri olan ilkbahar, yaz, sonbahar, kış ve ilkbahar adlı filmi izleme tavsiyesinde bulunmaya sevk etti. Mevsimsel geçişleri, insan hayatı ile bağdaştıran, 3 kere izlediğim ve şimdi tekrar izleyesim gelen güzel bir film.

   
 4. Herşeyin yeniden dirilişe geçtiği bahar mevsiminde kendini iyi hisseden insanın ruh hali ...Bahar mevsimi haşri yani yeniden dirilişi temsil ediyor adeta .. Kışın ölen herşeyin yeniden canlanması.Tam bir mucize.Mis kokulu renk renk çiçekler,bahar dallarının güzelliği, yurda yeniden dönüş yapan göçmen kuşlar, yemyeşil doğa, masmavi gökyüzü, insanın içini ısıtan güneş insanın yüreğine ferahlık veriyor...Sanırım en sevdiğim mevsimlerden bahar mevsimi .İçi içine sığmıyor insanın bu mevsimde

   
 5. #3ob9 film önerisi için teşekkür ederim, böyle farklı temalı filmleri çok sevdiğim için not ettim. En kısa sürede izleyeceğim.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam