1 2 3 4 5 6 7 8

avm'ler ve esaret

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. alış veriş merkezlerinin büyük şehirlerde 7'den 70'e herkesi tutsağı haline getirmesi, eğlence, alış veriş yeme içme gibi ihtiyaçları karşılamak için hapsoldukları ve üzerine bir sürü para harcamaları durumu.

   
 2. biz eskiden haftasonlarında hele birde hava güzelse pikniğe gidelim, parka gidelim diye tuttururduk şimdi herkez çoluk çocuk avmlerde..

   
 3. kapitalizmin her yere uzanan kolları, yürüdüğünüz korudorun bir kısmını kapitalizm parayla kiralamışsa oraya basmadan yürümeniz gerekir, yoksa görevli dik dik keser seni.

   
  (Bkz: kapitalizm)
 4. küçük esnafı yutan canavarlar, bakkal amca kültürünü önümüzdeki bir kaç sene içinde tamamen ortadan kaldıracak mekanlar

   
 5. gerildiğim, nefes alamadığım yerler.

  bir de bunu gelişmişlik olarak görenler vardır ki uzak durulmalıdır bu cahil tiplerden.

   
 6. çoğumuzun avm'ler yapılmasın yeşil alanlar yeşil kalsın diye kendimizi yırttığımız ama özellikle hafta sonları tıklım tıklım doldurduğumuz mekanlar..

   
 7. özellikle yiyecek içecek katlarında birbirine giren yemek kokularının içinde oturup sohbet edebilme yeteneğine sahip insanların oksijensizlikten bulanmış beyinlerin, aa yaşadığın yerde avm yokmu diye şaşıran, inanmıyorum ya haftasonu napıyosunuz o zaman diye sorabilen, avm ler olmasa boşlukta kalacak zavallıları esareti altına alan merkezler.

   
 8. bedestenlerin Osmanlı

  pasajların Avrupa

  AVM'lerin ABD kültürü olduğunu öğrendiğimde hayatı daha iyi anlamlandırdığım kavram

   
 9. piknik kültürünün yerini alan hafta sonu aktivitesi. Avmlerin insanlara kattığı bir şey yok aksine hem cebine hem sağlığına zararlı. hafta sonları o kadar müze boşken avmlerin tıklım tıklım olması da ayrıca üzücü. beyin gelişiminden ziyade mide gelişimine önem veriyoruz demek

   
 10. eski emperyalist sistemin çöküşüyle birlikte bu wahşi insan sömürücülerinin insanlari köleleştirdigi yeni Sistemin kaleleri :

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam