1 2 3 4 5 6 7 8

ateizm

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tanrı tanımayan felsefenin adı.

   
 2. Hayatı sorgulayıp daha elle tutulur bir veriler arayanlarin ulaşacağı nokta.

   
 3. bu düşüncenin mensuplarının çoğu kibirden burnunun ucunu göremez; her fırsatta dinlere laf söylemeye, yermeye çalışır. diğer kalan azınlık ise candır canandır

   
 4. bir yaratıcının olduğunu kabul etmeme durumu. ateizm yaratıcıyla birlikte metafizik kavramları ve ruhsal varlıkları da dışlar. teist olmayan manasına gelmektedir.

   
 5. Uçak sallanana dek devam eden inanç biçimi.

   
 6.  
  (Bkz: ateist)
 7. dünya üzerinde açıklanamayan mucizeleri insan aklının alamayacağı şeyleri açıklamaya çalışan açıklamaya çalıştıkça komik duruma düşen kendi acizliğinin farkında olmayan kibirli insanların ortaya koyduğu düşünce.

   
 8. teizm'in antisi olarak ortaya çıkmış inanç tercihi. İnanmama da diyebilsekte bu tabir tam olarak doğru bulmuyorum. Tanrının olmadığına inanamamak ta bir inanış seçimidir.

   
 9. genel nüfusa oranının en yüksek olduğu ülke çin cumhuriyeti olan inanış.

  spoiler

   
 10. türkiyede genellikle diğer dinlerle tanrılarla sorunu olmayıp sadece Allah ve islam ile geçinemeyen tanrıtanımaz inanış yada inanışsız. Bir gün bir türkiye ateistinin ineğe tapıyonuz ama çok saçma yada teslis ne ya bi insanın tanrının oğlu olması mümkünmü dediğini duymadım. Varsa yoksa islamiyeti kötülemek üzerine kurulu inançsızlık biçimi

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.