1 2 3 4 5 6 7 8

aslı erdoğan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir çok kitabı bulunan yazardır.

   
  (Bkz: Kırmızı pelerinli kent)
 2. bir radore klasiği olan başlık.

  yine açılma amacı yok,

  tanım: ehh ama yetersiz,

  bilgi: son derece eksik, okuyucuyu araştırmaya bile sevk etmiyor.

  yani anlamadığım şu,

  aslı erdoğan kişisi halen tutuklu bulunan, tutuklu bulunma sebebiyle gündemde olan biri. bir yazar olarak değil, tutuklu bir yazar olarak tanıdık onu. birbirimizi kandırmayalım şimdi. ve eminim ki radore de bu sayede tanıdı. sözlükte adına bir başlık açılması elbette gerekliydi. ama ilk entry bu olmamalı arkadaşlar.

  radore ile kişisel bir problemim yok ve olamaz da. kendisi son derece duyarlı ve nazik bir insan. kaldı ki öyle biri olmayabilir de. trol'ün biri de olabilir pekala. öyledir demiyorum, olabilir, farketmez anlamında yani. ben rahatsız olmam. trolleri ve trollük müessesesini saygıdeğer bulurum hatta. her neyse, bunu mesaj yazarak da kendisine iletebilirdim. olmamış arkadaş, böyle başlık böyle entry olmaz diyebilirdim ama bunun pratik bir faydası olmazdı. çünkü kollektif bir yanlış var ortada. herkes bilmeli bunu. buna dikkat ederek yazmalı sözlükte. radore şahsında konuşuyorum ama geçen sefer de bir başka arkadaşın başlığında gündeme geldi olay. orada da söyleyeceklerimi söyledim şimdi de söylüyorum: böyle sulu tanımlar olmamalı. aslı erdoğan bir çok kitabı bulunan bir yazar olabilir. ama onun asıl öne çıkan özelliği bu değildi maalesef. hepimiz biliyoruz hapiste olduğunu. bilmeyen de gugıllar ve öğrenir. onun başlığına yazılacak ilk entry de bundan haber vermeli okuyucuya.

  radore bunu hep yapıyor, o formatta başka yazarlar da yapıyorlar benzer şeyleri. söyleyince küsenler oluyor bir de. yani hem yanlış yap hem de yanlış yaptın diyene küs. hatta küfret. bu sağlıklı bir insan davranışı değil. elbette üslup önemlidir. yazarken öykündüğümüz şeyler olur, entryler fikir verir ben de şunu yazayım diye fişekler insanı. olması gereken bu. ama bu entrynin altına artık ne yazılsa boş. bu hale geliyor başlıklar sözlükte. altına ikinci bir entry girilmeyen bir sürü başlık var sözlükte. yazık değil mi? çöplük mü burası?

  işbu entry sözlüğün asıl amacını anlamayanlara yahut da yanlış anlayanlara ithaf edilmiştir.

  darılmaca gücenmece yok.

  özelden küfür eden tipler vardı bi ara başka nicklerle gelip saydırıp giderlerdi. sorun değil de bir şeyi anlayıp gitsinler o yeter bana.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.