1 2 3 4 5 6 7 8

aşkın tarifi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Aşk kişiden kişiye göre değişir, aşkın tarifi var mı kalıba sığar mı yoksa aşk sadece var olduğunu sandığımız aslında olmayan bir kavram mı?

  bana göre aşk;

  mutluluğu da mutsuzluğu da aynı anda tadabilmektir. Aşk, yanarken sevdiğinin bakışlarında huzuru bulabilmektir. Aşk, iki ayrı bedende tek ruh olabilmektir.

   
 2. kah aptallık kah çılgınlık kah takıntı kah hastalık kah acı kah tatlı...

  aşk aslında çocuksu ve heyecanlı bir süreçtir, er geç biter ve evrimleşir

  yalnız da olsan, birlikte de olsan kabullenip durulmak ve akışına bırakmaktır

  allah aşkı ve insan aşkının karması olan yeni bir sürece geçmektir

   
 3. Aklin yitik, kalbin akilsiz ve insanin yenilebilecek tum kaziklara karsi en acik ve savunmasiz haline AŞK denir.

  Sonrasi derin icsel acilarla örülü depresyon modu.

   
 4. Köpeklerin sahiplerine bağlandıklarında duydukları his.

  Ben gerçek aşkı başka bir yerde görmedim.

  Yani vardır illaki de ben fazla görmedim. :)

   
 5. aşk dediğiniz insanın içindekidir. bir başkasına hissettiğiniz sadece sizde var olanı ortaya çıkarandır ama asla aşkın kendisi değildir. sadece insana değil, hayatta sevdiği her şeye tutkuyla bakanların aşkı kendiyledir. yani macnun leyla yüzünden değil kendine rağmen sevdi. ferhat' ın aşkı dağları deldirdi; şirin ondaki aşkı ortaya çıkardığı için ve daha bir sürü yaşanan ve yaşanmayan ne varsa.

   
 6. Üç kelimeden ibaret olan "aşk", kelimelere dökülmeye çalışıldığında saatlerce de üzerine konuşulabilir, "anlatılmaz yaşanılır" şeklinde iki kelimeyle de özetlenebilir. Çoğu kişi aşık olduğunu zanneder. ancak gerçekten aşk bu mudur, bilmediğinden sadece kendini aşık olduğuna inandırır, tabi karşısındakini de. Bir süre sonra anlar ki aslında başına gelen şey aşk değildir, geçici bir heyecan yükselmesidir, o yüzden bitiverir ve söner. Gerçekten aşık olmuş olsaydı bitmezdi ya da aşkı sevgiye evrilirdi.

  Romantik aşk, tutkulu aşk, mantıklı aşk, aptalca aşk, bağımlı aşk, ilk görüşte aşk, platonik aşk.. gibi çeşitleri olan aşkın illa da karşıt cinse karşı duyulması da gerekmiyor; sanata, doğaya, yaradana.. duyulan aşk çok daha bâkidir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.