1 2 3 4 5 6 7 8

Ankarada aşık olmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Zor iki gözüm

  sozleriyle devam eden,vedat sakman zuhal olcay ve zakkum grubu tarafından seslendirilen,ankarayı övüyormu dövüyormu bakış açısına göre değişen şarkı

   
 2. Ankara'da yaşayan yada Ankara'ya tatile giden kişinin aşkı bulması durumudur. her hangi bir bölgede aşık olmaktan farkı olmayandır. aşk, mekan ve zamana göre değişmeyecek bir duygudur, nerede karşına çıkar hiç bilinmez...

   
 3. ankara'da aşık olmak olarak sevgili moderatörlerce düzeltilmesi gereken kimyasal olay. diğer aşık olmalardan farklıdır. ankara'da ne deniz vardır ne de doğru düzgün eğlence. monotondur bu şehir. küçük de değildir kocamandır. bir sürü insan. bu kadar insanın içinde bu kadar birbirine yabancılaşan karanlık bir şehir daha az bulunur. o yüzden öncelikle aşık olması zordur. ilk fark burda başlar. insanların düşünceleri de karanlıktır havası gibi. diyelim ki aşık oldun bir şekilde, olmaz ya... o zaman ilişkini dağ tepe gezip haykıracağın bir şehir yok burada. gezeceğin mükemmel ortamlarda yok. küçük cafeler barlar publar.. yersen.. ha oldu da yedin diyelim, bir süre sonra sıkılırsın zaten ortamdan.

  işte bu durumda aşkın farkı ortaya çıkar. dışarı dönük değil ilişkiye dönük yaşarsın içindekini. yani birbirine daha sıkı sarılırsın.. en önemli şey olursunuz karanlık havada birbiriniz için. zaten soğuk olan şehirden soğuk şekilde de koparsınız yine ankara'nın içinde. daha çok sever daha büyük yaşarsınız aşkı. denize gidemezsiniz belki ama evlerde toplanmanın, arkadaşlarla zaman geçirmenin tadı bambaşkadır. bunu deniz kenarında da yapabilirsin evet ama ankara'da daha çok yaparsın. o yüzden ankara'da yapılabilecek en güzel şeydir aşık olmak. Yok beceremiyorsan gelir böyle sözlükte yazarsın kahveni içerken. aşık olduysan da ya onun yanında olursun yada olamıyorsan dar sokaklarına anlam yüklersin.

  en iyisi ankara'ya hiç bulaşmamak yada bulaştıysan da hakkını vermek. şanslıysan tabi...

   
 4. Aşik olmanin yeri ve zamani olmamali ask her zaman her yerde en guzell seydir ve dolu dolu yasanmali ve yasanmak icin başka bir yer ve baska bir bahara birakilmamalidir sozlerini bana hatirlatan cumle.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.