1 2 3 4 5 6 7 8

Anayasa görüşmeleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 17.02.2016 tarihi itibariyle akp hükümetinin başkanlık güdümlü olan çalışma masasını chp lilerin terketmesi ile bitmiş gibi görünen görüşmeler. chp yi bu konuda takdir ve tebrik ediyorum. elini verse kolunu kaptıracak en iyisi daha başından içinde başkanlık olabilecek bir görüşmenin sonlanmasıydı. ancak bakalım bu konuda dik duruşunu sergileyebilecek mi.

   
 2. chp nin tepki olarak masadan kalkmasından sora başbakan davutoğlu'nun 4 partiyi de tekrar masaya oturmaya davet ettiği görüşmelerdir.

  içinde başkanlık sistemi, 657 sayılı devlet memurları kanununun içeriği gibi halkımızı direkt olarak ilgilendiren maddeler de bulunmakta.

   
 3. direk damardan enjekte edilen ve insanları umutlandıran haberler ile maddeleri öne çıkararak sistemin rayına oturmasını sağlamaya amaçlı görüşmelerin oldugu haber başlığı

   
 4. chp'nin 40 yılın başında doğru bir iş yaparak masadan kalkmasını gördüğümüz görüşmeler.

   
 5. istemezükçülüğün bugünkü halidir. siyasetçi konuşur,münazara ve müzakere eder. gerekirse münakaşa eder ama hep mücadele eder. eskimiş bir anayasa mı var yenisini yaparsın. zaten anayasa bir şekilde yapılacak. chp olmadan da olabilecek bir duruma chp'nin bir şekilde müdahil olarak vaziyeti kendi doğrultusuna çekmeye çalışması, normal siyasetin gereğidir. ama chp'nin siyaset yapış tarzı kapı kapatmaktan öteye gitmiyor, gidemiyor.

   
 6. sonucunu öyle ya da böyle herkesin kestirdiği görüşmelerdir.

   
 7. tamam siyasetçi elbette muzakere edecek ama eli güçlü olan taraf masadan kalkarken benim istediğim olacak en ufak taviz vermem deyince ve diğer taraf buna yanasmayinca nasıl oluyor da yanaşmayan taraf mızıkçı oluyor anlamak güç dediğim durum.

  Not : siyasi partilerin canı cehenneme.

   
 8. Chp nin onurlu ve omurgalı durdugu görüsmelerdir

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.