1 2 3 4 5 6 7 8

Aidiyetsizlik

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Nereye gidersem oralıymışım gibi.. sokaktaki bir kediye kanım ısınsa o sokağın sakini oluyorum , ne lüks!

  gezdiğim her şehirden, her ülkeden tanıdıklar edinip hatıralar alıyorum zihnime, soğuk havada yanına hırka almak gibi tedarikli hissettiriyor. Çünkü nedense bi hafıza noksanlığı hastalığı bekliyor gibi hissediyorum beni ilerde.. unutmak.. ne lüks!

  Hiçkimseyi merakta bırakmak gibi bir yükün altında kalmamak ; uçaktan indim..otobüs mola verdi.. şarjım bitebilir.. gibi ifadeleri telefonda kullanmamak.. ne lüks!

  Çabuk vazgeçip, kimseyi üzüntünden sorumlu tutmamak , çünkü herkesten her şeyi beklemek gibi bir öğrenilmiş davranışa sahip olmak.. ne lüks!

  Vicdanına, sağduyuna, merhametine, fikirlerine, bilgine ait olmak ne güzel.. bir soya bir soyadına bir aileye ait olmaktan çok daha güçlü... fikirlerini ve duygularını hür bırakmak.. ne lüks!

  Tanım: insan olmanın özüne inebilmek için içindeki " çok" ları görmenin gerek olduğu noksan görünümlü zenginlik. Özgürlük.

   
 2. Olması gereken

  Az kimlik cok özgürlük

   
 3. her yere yabancı, her yerde el im ben. anne baba yar yanı bile gurbet yurdu yüreğime. yalnızlık. tek aidiyetim.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam