1 2 3 4 5 6 7 8

abrakadabra

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sihir yapan -yaptığını iddia eden- insanlar tarafından kullanılan, kökeniyle ilgili çok fazla görüş olan kelime. internetten herhangi bir ufak sihir numarası öğrenmiş çocuklar, öğrendikleri sihri gösterirken hokus pokus'la beraber bu kelimeyi de kullanırlar ve bizi eğlendirirler.

   
 2. semitik diller olan aramice ve ibranice'de konuştuğum biçimde yaratacağım gibi bir manası olduğu iddia edilen sihirbazların kullanmaktan hoşlandığı söz grubu.

   
 3. fenerbahçe taraftarlarının "obrakadabra" şeklinde söyledikleri sözdür. Fenerbahce ülker basketbol takımının antrenörlüğünü yapan "zeljko obradovicin sayesinde elde edilen üstün başarılardan dolayı taraftarların obradovice olan sevgisini ve başardığı olağanüstü işlerle ona olan saygısını dile getirmek için kullanırlar.

  gerçek anlamı ise sihirbazlık mesleğini ifa edenlerin, işe biraz eğlence katmak, izleyicilerin de dikkatini çekmek amacıyla söylediği sihirli sözcüktür.

   
 4. asıl telaffuzu avada kedavra; öldüren lanet olarak da bilinen sihirli sözcük. çekiciliğine vurulacağınız ancak seriyi izlerken küfürler savuracağınız bellatrix lestrange tarafından sirius black'e uygulanmış karşı koyulamaz lanet.

   
  (Bkz: harry potter)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.