Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

4 ocak 2016 diyanetin fetvası

paylaş araştır

1. diyanet adına fetva veren kurum olarak bilinen din işleri yüksek kurulu dini bilgilendirme platformunun "nişanlı iken, çiftin el ele tutuşması, baş başa kalması, flört etmesi davranışlarından uzak durulması gerekir" fetvasıdır.

hangi devirde yaşıyoruz, hangi akıllar bunu üretiyor dedirtmiştir.

2. Dinci faşizan güruh işte. Dikkate almaya değmez dediğim gereksizlerin açıklamaları

3. diyanet işleri kurumunu çok da tasvip etmesem de verecekleri fetvaların insanların isteklerine, kültüre, çağın şartlarına veya üzerinde yaşanan devletin yasalarına vs uygunluktan ziyade dine uygun olması gerektiği için fetvayı okuyunca dine göre doğru görünen fetvadır.

günümüzde faiz de bankalar aracılığı ile alkol de her köşe başındaki büfeler ile vs. oldukça aleni hale gelse de bunlar da dinen yasaktır. çağ değişiyor diye, herkes yapıyor sonuçta vs diye dinin hükmü de değişir diyemeyiz.

kaldı ki bu tarz fetvalar inanan kesimi alakadar eder, inanmayan zaten bu konularda olabildiğine rahat ve özgür yaşayabilir.

ancak, dinde bu ve buna benzer yasakların olması kimsenin de başka bir kişinin hayatına karışmasına hak tanımaz. bana göre demokratik ve laik bir ülkede insanlar imkanlar ölçüsünde serbest olmalı, kimse kimsenin yaşamına karışmamalıdır.

4. 3600 ek gösterge ve 2000 makam tazminatı alarak ve tek mevzuatı Kur'an-ı Kerim olan uzmanların vereceği fetva anca bu kadar olur.

5. Aslında dine uygun fetvadır.

fakat , dinin daha az popüler ve milletin işine gelmeyen diğer emirlerine dair fetvalar da görmek istiyoruz .

Mesela torpil ,adam kayırma olur... parasını aldığın işin hakkını vermek olur... çalıştırdığın işçinin hakkını vermek olur... çevreye duyarlılık olur...

ama olur mu...? Olmaz...

Öpüşmek ve oruçlu iken sakız çiğnemek varken...

6. dini islam olanların uyması gereken kuraldır!

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.