Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

19 Kasım Dünya Erkekler Günü

paylaş araştır

1. Bir de günleri varmış dedirten. Geleneksel olarak tüm dünyada 19 Kasım'da kutlanan özel günlerden biri.

Erkekler mikrofon sizde.

2. Erkeklerin günü kadınların günü kadar çok ilgi görmüyor.Mikrofonu bize verdiğiniz için ayrıca minnettarız :)

3. Erkekler ağlamaz diye diye erkekler duygularını senelerce belli edemez oldular. Biraz da onları dinleyelim :)

4. anlamsız günlerden biri , tüm anlam yüklenen günler gibi

5. Kadınlar kadar ağlamıyoruz. Ağlasak sesimiz ta öteden duyulurdu :)

6. Allah Allah böyle bir gün mü varmış dediğim başlık.

Ozaman günümüz kutlu olsun bütün günler bizim nasıl olsa :)

7. Supporters'ın içten içe kutlamamızı istediğini hissettiğim gün :p

Crops'un sesimi duyurma konusunda alternatiflere yöneldiği başlık

Gülfeşanla benim de kutlamak için ortak olduğumuz gündür.

8. 20 yıl.sonra belki de ufaktan kutlanmya başlayacak olan gün

Sistemin yarattığı mağdur erkekler akıl almaz seviyede,hatta bu durum ayrı tartışma konusudur

Ancak bunu ifade etmek dahi linç yemek için sebep şu anda

20 yıla taşlar oturur ufaktan

9. bundan haberdar olmak hem iyi hem kötü geldi bana, benim de tam 4 yıl önce dolunayın olduğu gün ve işe başladığım tarih maalesef 19 kasım (2019), hem de doğum günümden 8 gün sonrası

tabii en uzun iş tecrübem olup 1,5 ay önce işten çıkartıldım, hem de 1925'te atamız sayesinde kurulan köklü bir fabrikadan (ipekiş'ten) ikale sözleşmesi gibi bir saçmalığa mecbur kaldım, iş stresinden ve mobbingden bıktığım için kabul ettim ama sevdiğim işlerden ve arkadaşlardan ayrıldığım için çok üzüldüm de birkaç gün ağladım

yine dolunayın olduğu ve işten çıkartıldığım 29 Eylül de benim için fena bir yıl dönümü, mantığımla savaşan duygularıma olabildiğince gem vurdum ama günün son saatleri gözyaşlarına teslim oldum, neyse ki birçok özel arkadaşımla vedalaştım, koskoca fabrikanın krizden etkilenip belki de teknik yatırım için personel azaltması projesine kurban gittim

2-3 kişilik bilgi işlem bölümünden bir yıldız kaydı, bazı konularda yetersiz olsam da iyi olduğum alanlarda bana ihtiyaç duyanlara selam olsun ve kolay gelsin, yarenlik yaptığım ve uzaktan sevdiğim kadınları da hasretle ve gözyaşıyla Rabbime emanet ediyorum

bir akrep erkeği olarak astrolojik ve nümerolojik anlamları da olabilen sihirli tarihlere inanıyorum ve anlam veriyorum;

ben prematüre biri olarak 10 yaşına yaklaşırken (daha sonra yarım bıraktığım) org kursuna başladığım 23 şubat 1991'de şehir dışında doğan postmatüre bir kızla, yıllar sonra çalıştığım bu fabrikada tanışıp özel şeyler yaşadım (yarım kaldı, canımı yaktı) ve haberi olmadığı bir sürü şiir yazıp şarkı besteledim onun için, içime işleyen ve başımda kavak yeli estiren o balık burcu kadınına (tekstil yüksek mühendisi) hem tutku hem gıcık hisler besliyorum, üstelik (darbe yıl dönümü) 12 eylül 2022'de o kızıl elmayla astroloji odaklı yazışmaya başlamıştım ondan gelen ilk mesajla (önceki hafta abonelik teklifimle), kendi çizdiği yolda kısmetse mutlu olsun, saçını kızıla boyayan badem gözlü ve bebek sesli o yanardöner kadını (y.i.a.) asla unutamam

a.b.d. ikiz kule saldırısı olan 11 eylül 2001'de 4 yaşına giren (t.e.) karadenizli zarif bir başak kadınıyla da bu fabrikada tanıştım ve hoş şeyler hissedip yaşadım 2023'te hatta bu iki kadın da aslen trabzonlu, gerçekten bu tesadüfler hem acı hem tatlı

10. Üşenmeden erkekler günü diye uzun entry okudum. sonuç okuduğumu anlamadım, olsun erkekler günüydü mühim olan :)

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.