Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

10 ocaktan itibaren recetesiz antibiyotik verilmiyormus

paylaş araştır

1. Anlam veremediğim uygulama.

ama aslında ilaç israfı oluyor , şey antibiyotik zararlı, bu durumda dinlenmek lazım c vitamini alın kem küm şey mey bahaneleri sunulsa da beni tatmin etmeyen gerekcelerdir.

yıllardır giripte nezlede antibiyotik kullanılmaz dediler, dr gittiğimde her seferinde antibiyotik yazarlardı, ne oldu ne değişti.

verin ülennn antibiyotiğimi ( çok sayıda gülücük)

2. antibiyotik yazdırmak için dr a gitmek istemiyorum diyenlerin sesi olan başlık.

3. durumdan haberim olmadan eczaneye gidip ilaç isteyipee alamadığım kötü bir durum ..

4. "kişi kendi doktorudur" sözünün devamına "ama kendisine ilaç yazamayan doktorudur" vecizesiyle devam etmesiyle neticelenmesine sebep olacak bir durumdur. istisnasız her soğuk algınlıklarına antibiyotik vererek insanlara "soğuk algınlıklarında antibiyotik kullanılır" mantalitesini yerleştiren doktorların durumdan şikayetçi olmaları nedeniyle ortaya çıkmış bir uygulamadır.

5. sonunda baazı konularda akıllandığımızın göstergesi.

6. desteklediğim olaydır ama doktorların da her hastalıkta ki özellikle sağlık ocağı doktorlarının sürekli verdiği rutin ilaçlar haline gelmiştir bunun da önüne geçilse güzel olur (en azından benim gördüğüm birkaç doktor böyle)

kullanmayın çok gerekmedikçe kullandırmayın bunu çocukken geçirdiği zatürre sonucu kullandığı antibiyotiklerden dolayı duyma yetisini büyük oranda kaybeden biri olarak söylüyorum.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.