Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

10 dakikaya oradayım yalanı

paylaş araştır

1. her insanın hayatında en az bir kez başvurduğu yalandır. ya gidilecek yere geç kalınmıştır karşı tarafı ikna etmek için söylenir yada buluşmak için ısrar eden kişiyi oyalamak için söylenir.

2. genelde bizim türk milletine özgü olan ve asla o dakika içinde olamayıp lafın gelişi sıklık ile kullanılan söz.

3. dilimize dolanmış küçük desem küçük olmayan, büyük desem o kadar da değil dediğim yalan. geri dön yalanın küçüğü büyüğü mü olurmuş denebilir. onlarda haklı, en iyisi bir daha bu yalana başvurmamak.

4. kadınların ''beş dakikaya hazırlanırım'' cümlesi ile kıyasıya yarışabilecek yalan.

5. Erkeklerin daha çok kullandığı cümledir.

Aslında yola bile çıkılmamıştır.

6. masum görünümlü ama zırtlan bir yalan...

7. Kafadan yarim saati bulan zaman diliminin karsi tarafi sinirlendirmeden bekletmek icin kullanılan ifade.

8. bağzı yazarlarımız tarafından "erkeklere mahsus" gibi algılanıp kadınlara has olduğu düşünülen söylemlerle kıyaslandığı başlık.

benzer nitelikte sayılabilecek olanları da var

"amannnn ye ye bizim evde diyet olmaz"

"sen çöp gibisin canıııım ne diyeti"

"yoooo gayet iyi görünüyorsun"

vb vb

9. yazılmış bir cümlenin tam olarak bir tanım olmadığını,

herkesin farklı açılardan bakabileceğini,

sözlüğün tam da amacının bu olduğunu düşünemeyen bazı yazarların örnekler verdiği başlık.

10. Masumca söylenen bir yalandır.

Daha evde oturup 50 km ötedekind on dakikaya oradayım demek nedir arkadaş..

Hele ki beklemekten nefret eden biri olarak genelde biraz geç giderim çünkü hiçbir insanoğlu zamanında geldiğini görmedim.(gülücük)

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.