Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/0850-ile-baslayan-numaralar/
Yazdırılma Tarihi : 19 Nisan 2024 Cuma 05:33

0850 ile başlayan numaralar

1. genellikle dolandırıcıların numaraları. bir yerde rahatsızlık var ama bilemedim. Kısa bir araştırma yaptım. Şimdi bu numaraları kim nasıl ele geçiriyorlar diye.

1- Yani telefonlarımıza google play'den uygulamalar/oyunlar indiriyoruz ya. Orada bazı şeylere izin kendi rızamızla onay vermemizle ortaya çıkan telefon bilgisi,

2- Büyük Alışveriş merkezlerinde büyük çekilişler oluyor. Bu çekilişlere katılım için doldurduğumuz formlara yazdığımız telefon bilgisi,

3- Bazı bankalar (bakın bazı bankalar diyorum) numaralarımızı bilmesi, (bu başıma geldi)

4- Bazı şirketlere iş başvuru olarak başvurduğumuz zaman.

5- Online seyahat bilet almak için yazdığımız telefon numaramız,

6- Otele kayıt olurken yazdığımız telefon numaramız.

Özellikle bu maddelere dikkat etmemizde fayda var.

08.10.2020 12:57 urfa bana küsmüş
  2. bıktırıcı numaralar.

08.10.2020 14:15 Bay Baykuş
  3. bankalar, telefon şirketleri, ttnet.

yıldım desem yeridir. arkadaş kredi almak istemiyorum, internet tarifemi değiştirmek istemiyorum. hayır internet paketimi iptal ettiriyorum. o zaman vermedikleri teklifleri, daha sonra arayıp size özel şu fiyata diyorlar ama ben tarifeyi değiştirdiğim için geri adım da atamıyorum. bu seferde diğer abonelik için cayma parası ödemek zorunda kalacağım.

08.10.2020 14:20 **sude**
  4. millete gına getiren sürekli birşeyler satmak veya bir yere abone olmak hatta daha çok dolandırıcı kısmının arayıp kullandığı milletin canına doyuran numaradır.

(Bkz: sahtekar)(Bkz: dolandırıcı)
    07.08.2021 12:24 Rivaul
  5. devlet yetkililerinin bir çare bulamadığı numaralarddır. şikayet edin diyorlarda hangisini he hangisini. yüzlercesi telefonumda kayılı bir de 0212 ve 0216 numaraları peydah oldu. bitmiyorlar böyle giderse bitecek gibi de durmuyorlar. bir ara mesajın sonunda b02 türü yazan ifadeyi engellemiştim halkbankası internet bankacılığını kullanamamıştım.halbuki mesaj, halkbankasından gelmemişti. artık çakıyorum engeli onlar düşünsünler.

07.08.2021 18:24 lazuk
  6. Engellemek ile bitmiyor. Daha kötüsü bazen online alış veriş yaptığınız bir yerin size ulaşmak için kullandığı numara olabiliyor.

07.08.2021 18:26 koalaa34
  7. Bu tür numaralardan mesaj alımı ve aranmak kanun gereği yasaklanmamış mıydı, nasıl oluyor belli periyotlarla hâlâ arayabiliyorlar, anlamıyorum. İlla birilerinin canı mı yanmalı harekete geçmek için.

07.08.2021 19:04 emelkoca
  8. Yüzümüzü ekşiten numaradır. Bir de çocuğu tam uyuttuk, telefon çalıyor. Çocuk uyanacak korkusuyla hemen elimize alıp kim arıyor diye baktığımızda küfredilesi bir numara. Hayır bir de biliyor ne zaman arayacaklarını. Tam da çocuğu uyutmuşken !!!

24.08.2021 10:12 joyfulness
  9. otomatik engel yaptığım numaralardır. Bu tip telefon numarası arandığı zaman cep telefon ayarlarıyla engelleme yaparım.

Güzel oluyor. Siz de deneyin..

24.08.2021 13:45 Böcek Kral
  10. bazen dolandırıcıların bazen de özel şirketlerin, mağazaların ve bankaların numaralarının başında görmeye alıştığımız sayıdır. bu numaralar ilk çıktığında yurtdışından dolandırma amacıyla arayan kişiler olduğu iddia edilmişti. sonra yerli firmalar aramaya başladı. klima ve su arıtma cihazı ve benzeri ürünlerin reklamı için aramaya başladılar. ürünleri istemediğimiz halde bize kakalamaya çalıştılar. sürekli olarak engellenmesine rağmen başka bir numarayla tekrar aranır hale geldik. son zamanlarda bankalar da dahil olup onlar da vatandaşa müptela olmuşlardır. şu anda birçok kişinin telefonunda 0850 ile başlayan engellenmiş telefon numarası vardır.

24.08.2021 18:59 06asım