1 2 3 4 5 6 7 8

Bugün olanlar

paylaş araştır takip et
    ...
  1. dün sabah işe giderken çöpü atmıştım. çöp varilinde saksısı patlamış, bazı yaprakları sarı bazıları capcanlı bir kauçuk gördüm. (böyle bir olay hayatımda iki kere daha başıma geldi, birinde kauçuk birinde difenbahya edinmiştim çöpten.) muhtemelen kauçuk da beni gördü, buruk bir selamlaşma yaşadık aramızda. işe gitmek zorunda olduğumdan bu gariban canlıyı orada öylece bıraktım ama aklım da takılmadı değil. ayrıca bitkilere ve hayvanlara mesafeli durmaya karar vermiştim çünkü öldüklerinde ben ruhen çöküyordum.

    bu sabah çöp varili boştu, çöp arabası dün varildeki çöpleri almış, gitti dedim garip kauçuk. sonra yolun karşısına bir baktım ne göreyim? benden daha vicdanlı birisi kauçuğu çöpten kurtarmış, yolun karşısındaki ağaçların arasına dikmiş. önce kendimden utandım, bu davranışı ben yapmalıydım diye düşünüp, sonra bu utançla kauçuğa bir selam verdim.

  2. ...

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam