Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

70 yaşındaki adamın akıllı telefon kullanması

paylaş araştır

1. Akıllı telefon vaarr akıllı telefon var dediğim konu.70 yaşındaki amcanın kullandığı akıllı telefon iphone 6+ ya da samsung s6 edge (yanlara doğru taşan ekran dizaynı çıldırtıcı,neyse konuya dönelim )olamayacağına göre unutsa da kullanmasa da sorun olmayacaktır.

2. teknolojiye meraklı ve yenilikleri yakından takip eden bir dededir.

sonuçta bu akıllı telefonlar falan yaş grubu için üretilmiş değil ki yaşlı adam kullanamasın diyelim.

3. sürekli yenilenen teknolojiyi, gençliğinden beri takip eden ve her yeniliğin yanında da bir kolaylık olduğunu düşünen dedemizin sahip olduğu ve kullandığı telefondur. telefon kullanıcılar için alt-üst sınır diye bir yaş sıralamasının olmadığını bildiğim, herkesin ihtiyacına ve maddi durumuna göre istediği telefona sahip olarak, kullanmasının herhangi bir olumsuz ve mantık dışı bir hareket olduğunu düşünmediğim durum.

4. artık pek olmayan dedelerdir.

genelde hala tuşlu telefon kullanmış olup çıkar telefonu demek ile zaman geçiriyorlar

5. sosyal medya kullanımı konusunda eğitilmesi ve uyarılması gereken dedelerdir.

aksi halde ortalığı karıştırma potansiyelleri vardır.

6. akılsızca bir hareket kanımca...

7. ipad kullananını bile gördüm.

8. telefonun ekranına öyle bir vuruyorlar ki sanırsın telefon ile kavga ediyor. bir de küfür ediyorlar kullanırken genel olarak.

9. akıllı telefon kullandığı için kendini akıllı zanneden ergen başlığı. yaşlı adam sadece yeni alışkanlık edinmede problem yaşıyor ve daha önemlisi ergenin hayat memat meselesi olarak gördüğü sosyal medya çılgınlığının gereksizliğinin farkındadır.

akıllı ürünler insanları aptallaştırır.

10. Babamın kullanamadığı telefon.bazıları alışkanlıklarından vazgeçemiyor,kimi dedeler de maşallahı var özellikle sosyal medyaya jet hızıyla giriş yapıp ergenliğini yeniden yaşamaya çalışıyor,dede seni teneşir paklar ben söylim de...

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.