1 2 3 4 5 6 7 8

RAİFEFENDİİ

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

100 entry 39 konu hiç puanı yok
25.11.2022 16:29 son işlem tarihi takip etme takip et

netame

görünmeyecek şekilde tehlikesi bulunan, pis kokan anlamlarında kullanılan sözcük

25.11.2022 16:29
 1. depremin sebebi zina alkol

  Bilimden zerrece nasibini almamış kişilerin herhangi bir akli ya da mantıki çıkarımda bulunmadan baştan sona cahillik yobazlık kokan bir argüman.

   
 2. dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak

  Dimyat pirinciyle meşhur olan Mısır şehri.Osmanlı döneminde istanbula ve anadoluya pirinç göndermekle ve bu ihtiyacı karşılamakla ünlü. Açgözlülük yapan ve buna bedel olarak da ellerindekileri kaybeden insanlar için kullanılan bir deyim

   
 3. güzel

  kişiden kişiye çeşitli kriterler sebebiyle değişiklik gösteren yahut ruh haline göre şekillenen olgu. mesela çok alkol tüketildiğinde güzel kadın sayısı artar. zevklere göre psikolojik duruma göre hatta toplumsal kabul edilmişliğe göre bile şekillenir

   
 4. hava almak

  işlerin daha kötüye gitmemesi için sakinleşmek maksadıyla uydurulan bi bahane bana göre. ben genelde sigara içerim

   
 5. su

  ayrıca eski türkçe'de asker,ordu,güç anlamlarında kullanılmış öz be öz türkçe olan bir kelime. su/sü olarak kullanılır örnek verecek olursak subaşı, subay.Ayrıca su uyur düşman uyumaz atasözündeki su da bu anlamda kullanılmıştır.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam