1 2 3 4 5 6 7 8

okuyanbiri

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

25 entry 13 konu hiç puanı yok
22.02.2019 10:47 son işlem tarihi takip etme takip et

sabır problemle karşılaşılan ilk andadır

her an ihtiyaç duyduğumuz ve keşkeleri önleyici ön önemli silahtır sabır. bazen 1 saniyelik acele davranış veya söz insanın ömrüne mal olabilir.

18.01.2019 09:52
 1. gök kubbede hoş bir sada bırakmak

  Üniversitedeki hocalarımdan birinin vefatından sonra aklıma düşen ve sizin arkanızdan yaşadığınız hayata verilen puan denilebilecek söz.hocamız sevgi, merhamet ve ilimle yoğrulmuş güzel bir insandı. mekanı cennet olsun.

   
 2. kadın susarak gider

  bir skeçten aklımda kalan ama aslında şair Cemal Süreya ya ait olan güzel bir şiir. ne de güzel işliyor kadının mücadelesini ve en sonunda bırakıp gitme serüvenini.

   
 3. kendi kararlarını alabilmek maliyetli bir şeydir

  ekonomik dini ailevi sahalar gibi her alanda gerekli araştırmayı yaptıktan sonra kendi özgür iradesiyle kararlar alabilmek her insan için büyük bir nimettir. ama diğerlerinden ayrı olarak hareket edebilme ihtimali sebebiyle de diğerleri size hep mesafeli olacağından yalnız kalma riskini de beraberinde taşıdığından maliyetli bir şeydir.

   
 4. insani ilişkilerde ölçüyü kaçırmak

  Söz söyleyene kulak vermeyip kendi dediğinin dışında doğru kabul etmeyenlerin çoğaldığı bir ortamı akla getiren başlık. Saygı ve sevginin yerini çok farklı ayrıştırıcı unsurların aldığı bir tartışma halini çağrıştıran insani ilişkiler çıkmazı.

   
 5. gerçek yalnızlığı masum bulup sevmek

  her insanın belli bir dönem huzuru bulduğu haleti ruhiye dediğim başlık. Ama bir müddet sonra bizim memlekette seni sana bırakmayacakları için yine bir koşuşturmaca içine girilir ve yalnızlık unutulur. ne zaman yalnızlıktan bahis açılsa 'ne demişler yalnızlık Allah a mahsustur' derler.