1 2 3 4 5 6 7 8

İciyelgi

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

16 entry 2 konu hiç puanı yok
04.03.2021 01:42 son işlem tarihi takip etme takip et

güneş

oluşumu ile ilgili bir çok teorinin ileri sürüldüğü yıldızımız.

diğer yıldızlara göre çok parlak olmaması garip gelebilir bir "sirüs a" değildir yani.

bir teoriye göre güneşin hacimi çok eski zamanlarda (sistemin yeni kurulduğu dönemler) daha fazlaydı. çekim gücü kendi hacmini tutamayacak seviyeye geldiğinde ise dış katmanları güneşten kurtularak etrafa yayılmıştır. toz ve nebulalar ile dünyamızda kendi yolunu bulmuştur. güneş tabi bu patlamadan sadece küçülerek kurtulmuş ve tamamen yok olmamıştır.

tabi sadece teorilerden bir tanesi...

12.11.2020 01:59
 1. akılda kalan film replikleri.

  Endişelenmek okumuşlara özgüdür, tanrı cahilleri korur.

   
 2. anne

  Yazılanları okudum. Kimisi çok sevdiğini, en harika varlıklar olduğunu söylemiş. Kimisi ise hepsinin aynı olmadığını. Bence de hepsi aynı değil. Annesinden merhamet, sevgi gördüğünü söyleyenler var. Ben annemin bir kere canım dediğini bilmem. Demesini geçtim hissettirmedi bile. Ne bileyim fedakar denmiş... cennet ayaklarının altında denmiş... çok şanslısınız böyle anneniz varsa. Daim olsun mutluluğunuz.

   
 3. en sevdiğiniz gün

  Önceden cumaydı. Şu an salının ya da bir cumartesinin kesinlikle birbirinden farkı yok.

   
 4. cümbüş

  Ahmet Hamdi Tanpınar çok yer verir bu kelimeye. Sesle alakalı olarak değil daha çok zihinde canlandırma/görsellikle alakalı kullanır. Karmakarışık bir manzarada ahengi seçer/tutturur ve bir cümbüş oluşturur. Görsel şölen.

   
 5. banjo

  Baden grubu bu enstrümana bazı şarkılarında yer verdi. Afrika kökenli ama bizim milletimiz tam olarak bilmediği için bence çok popüler bir çalgı gibi bilinmiyor. Ahengi güzeldir.