1 2 3 4 5 6 7 8

iankarali

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

11 entry hiç konu açmadı hiç puanı yok
14.01.2015 20:14 son işlem tarihi takip etme takip et

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu

memurların mesleklerini ifade anlamında 657'ye tabiyiz demelerine sebep olan kanun. ayrıca 657ye tabi olmak ülkemizde çalışmamak, sırtını devlete dayamak gibi anlamlara da gelmektedir.

14.01.2015 20:14
 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu

  memurların mesleklerini ifade anlamında 657'ye tabiyiz demelerine sebep olan kanun. ayrıca 657ye tabi olmak ülkemizde çalışmamak, sırtını devlete dayamak gibi anlamlara da gelmektedir.

   
 2. kar

  her bir tanesinin farklı bir yapıda olduğu, birbirine hiç çarpmadan yere inen kış güzeli. yer altı sularının beslenmesine barajların dolmasına ve toprağın doymasına ve mikropların kırılmasına yarayan Allah'ın önemli nimetlerinden biri

   
 3. Kuran-ı Kerim

  baştan sonra her kelimesi hafızlar tarafından ezberlenen 660 sayfadan müteşekkil, 23 senede Hz. Muhammed sav'e Cebrail as. aracılığıyla nazil olunan ve bugüne kadar hiçbir değişikliğe uğramadan muhafaza edilen mucizevi ilahi kitap.Ülkemizde doğruluğu diyanet tarafından tescil edilen Kur'anların sonunda Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kurulunun mührü bulunmaktadır.

   
 4. Etli Ekmek

  İç malzemesi kuzu kıyması, domates, biber, soğandan oluşan, hamuru çok ince açılan ve fırından çıktığında kıtır kıtır olan Konya'nın meşhur pidesidir. Konyalılar bu pideyi o kadar çok severler ki kendilerine "etli ekmek kafalı" şeklinde şaka bile yapmaktadırlar. üzerine limon sıkarak ve maydonoz konarak ayranla beraber tüketilir. Son zamanlarda konyalı hacı teyzelerin akraba günlerini etli ekmek fırınlarında yaptıklarına dair duyumlar almaktayım.Kısaca etli etmek konya'da bir hayat tarzı haline gelmiştir.

   
 5. Otturgaç Göttürgeç

  Türk Dil devriminin ne kadar uydurmasyona dayandığını ortaya koyan en büyük delillerden biri.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam