1 2 3 4 5 6 7 8

GoodDua

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

40 entry 4 konu hiç puanı yok
02.01.2020 21:46 son işlem tarihi takip etme takip et

16/07/2016 cumhurbaşkanlığından halka çağrı yapılması

gerçek bir lider nasıl olur'un kanıtıdır. ben liderim diyenlere ders olarak okutulacak efsane olmuş çağrıdır. tek bir çağrısıyla milletin ülkesine ve iradesine sahip çıkmak için kendini tankın, tüfeğin önüne durup siper edebileceğini göstermiştir. bazılarının zoruna gitmiş olabilir elbette.

baş kesme olayı tamamen yalandır. gerçek kaynaklarla ispatlanmıştır. kızgın kalabalık arasında askerlere müdahale etmek isteyenler olmuştur. polis soğuk kanlılıkla yürütmüştür. askerle linç girişimlerini engellemiştir. tüm operasyonu büyük bir başarıyla tamamlayan polisi tebrik etmek gerekir.

istenmeyen olaylar olmuştur ama şu soruya da samimiyetle cevap verilmesi gerekir:

size hiç ateş edilip yanınızdakiler öldürüldü mü?

17.07.2016 08:17
 1. Saklambaç filmi

  Orjinal adı "Ready or not" olmasına rağmen Türkiye'de ismi "Saklambaç" olarak çevrilen 2019 yapımı gerilim filmi.

  "Şöyle çok uzun olmayan (1,5 saat), kafayı yormayacak, sürükleyici bir gerilim filmi yok mu bildiğiniz?" sorusuna karşılık tavsiye edilebilecek nitelikte bir filmdir. Zengin bir adamla evlenen genç bir kadının düğün gecesi eşinin ailesiyle oynadığı bir oyunu konu alan film gerilimi ve sürprizli sahneleriyle izleyiciye iyi bir 1,5 saat geçirmeyi vaad ediyor. Bazı gelinlerin evlendikten bir süre sonra "ulan nerden düştük bu sülaleye" minvalindeki serzenişlerini ve buna sebep olan olayları abartılı bir şekilde beyaz perdeye başarıyla taşıyan film.

   
 2. acil arama-The call filmi

  Bu entry üzerine merak edip en kısa zamanda izleyeceğim film.

   
 3. annemizin kızlık soyadını unutmak

  İyi ki kendi adını unutmadın dedirtecek durumdur.

   
 4. kız kaçırmak

  Eli yüzü düzgün, oturmasını kalkmasını bilen birini bulduğunda bir başkasının gelip alması olarak da tanımlanabilir. Fırsatı kaçırmak gibi.

   
 5. ilk kez uçağa binen insan

  "Cehalet mutluluktur" dedirten durumdur. İlk kez uçağa binmeden önce -çok da lazımmış gibi- uçak kazaları konulu bir belgesel izledim. İzlediğim belgeselde her uçağın yaptığı her inişten sonra mühendis ve teknikerler tarafından ayrıntılı bir şekilde kontrolünün yapıldığı ve vida dahi sıkmış olsa herkesin bu işlemi sisteme kaydettiğini gördüm. Kaza nedeni araştırılan uçağın ise yapılan kontrollerde herhangi bir eksik veya kusurunun bulunmamasına rağmen havada infilak etmesinin sebebi şöyle açıklanıyordu: İniş esnasında uçakların yere ilk temas eden yeri arka tekerlekleridir. Eğer iniş biraz sert olursa uçağın gövdesinin hemen hemen ortalarında yer alan bu tekerlekler üzerinde esnediği ve bu esnemenin uçağın tavanında küçük de olsa çatlamalara yol açar. İşte havada infilak eden uçak da kazadan bir önceki inişi sert olmuş ve tavanda oluşan küçük çatlak ise bir tekniker tarafından boya çatlağı olarak düşünülerek üzeri boyanmış ama sisteme girilmemiş. Bu küçük çatlak ise yüksek irtifa ve o irtifadaki yüksek basınca dayanamayarak uçağın tavanından başlayarak parçalanmasına neden olmuş.

  Şimdi uçak kazalarına dair bu derin bilgiyle ilk defa uçağa binmenin ve havada 900-1000 km hızla gitmenin ne demek olduğunu bana sorun. İçimden kabin görevlilerine uçağın bir önceki inişi hakkında sorular sormak geçmedi değil ama bir türlü cesaretimi toplayamadım.

  O nedenle eğer ilk defa uçağa biniyorsanız sakın öyle uçak nasıl kalkar, nasıl uçar, nasıl iner gibi merak ettiğiniz bilgilere ulaşmaya çalışmayın. Keşke bu yazımı da okumasaydınız ama okuduysanız Allah'a tevekkül edip öyle binin uçağa.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam