1 2 3 4 5 6 7 8

Yeni botun ayak vurması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Yeni alınan botun nedendir bilinmez bir ayağı dar (aslında ayağın birinin büyük) olmasından kaynaklı ilk giyinşte ayağı vurması neticeside, topal ördek gibi yürüme durumu mevcuttur.

  Genellikle de o ilk çok yürünen gün olması gibi bir şans vardır.

  Dışardan giymeden önce evde bir miktar giyilmelidir..

   
 2. Yeni alinan botun anneanne yün çorabıyla evde iyice esnetilmesi neticesinde hasarlari minimuma indirilebilecek muzdariplik halidir.

   
 3. Bazi yeni botlarin ayağa yaptığı işkence. Muhtemelen bu ozellikleri sebebiyle hep yeni kalacaklar. Ayda yilda bir el titreye titreye ayakkabiliktan alinip giyilecekler.

  Ayakkabinin arkasina pamuk falan yapistirmak belki işe yarar. Genellikle sert ayakkabilar vuruyor. Ayakkabi bir nebze genislese de vurmaya devam edecektir. İmza nostradamus Sosona :p

   
 4. çabuk deforme olma riski alınarak ayakkabıcıda açtırılabilecek bot.

  yalnız genişleteyim derken ayakkabıyı harap eden girişimler de oluyor.

   
 5. ''HİÇBİR ŞEYDEN ÇEKMEDİM HAYATIM BOYUNCA, ayağıma vuran ayakkabılardan çektiğim kadar.'' (bir şiirden esinlenerek [sanırım bahsettiğim bu meşhur ve güzel şiiri bilmeyen yoktur] yazdığım) şiirsel bir söyleyiş ile giriş yapmaya çok müsait bir konu.

  dışarıdan bakınca ayaklarımın şekli normal fakat nedense piyasadaki ayakkabıların yarısından fazlasının kalıbına uygun değil. ayakkabı numarasında da problemlerim mevcut; iş güvenliği ayakkabım 43 numara, bazı ayakkabılarım 45 numara, spor ayakkabılarım 44 numara.

  konuya dönersek, yeni bir ayakkabı ya da bot eğer ilk denemede vuruyorsa -şahsi tecrübem- ilerideki giyilmelerde de vuracaktır, hiçbir zaman genişlemez. eğer yeni bir ayakkabı vuruyorsa ve gün boyu ayakta giyili kalacaksa bu çekilen acının da diş ağrısı, apandisit sancısı, taş düşürme gibi hastalıklara kıyaslı bir tanımı yapılmalıdır. çekmeyen bilemez bu acıyı, burada kırk yıllık tecrübe konuştu.

   
 6. her zamanki rutinim...

   
 7. yürüyememek..

   
 8. kanlı corap :D

   
 9. bizimki hiç vurmadı

  hep iki numara büyüktü seneye de giyilir ne de olsa:)

   
 10. Seneye giyersin diye hep büyüklere sevdalanan ayaklara tam kalıp numarası büyük lüks:)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.