1 2 3 4 5 6 7 8

Tristan de Cunha

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Dünyanın ulaşılması en zor yeri, Atlas Okyanusu'nun neredeyse tam ortasında küçük bir ada. Adada sadece 275 kişi yaşıyor, para kullanılmıyor, insanlar tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor.

  Adaya en yakın yerleşim yeri olan Saint Helena adası 2173 kilometre kuzeyinde bulunuyor. O da Atlas Okyanusu ortasında başka bir ada. Adaya sadece deniz yoluyla ulaşılabiliyor, senede bir kere gemi geliyor. İngiltere'ye bağlı olduğu için İngiltere vizesi olmadan giriş yapılamıyor. Küçücük bir limanı, sadece bir adet polisi var. Zaten ada bir adet köyden ibaret. Yalnız adada populasyon çok fazla değişmediği için ada halkı fena halde birbirine benzemeye başlamış. Dünyanın en ücra yeri olarak da adlandırılıyor.

   
 2. hiç işimin olmayacağı ada. bu başlığı görünce merak ettim her şeyi bilen google amcaya sordum. şu sonucu çıkardım. Bi kere benim canım sıkılır, atlas okyanusunda bir küçücük delik.. yok abi ben almayayım

   
 3. tam bir güney Amerikalı ofansif orta saha ismi gibi duran ada.

   
 4. aklıma diego tristan la diego ribas da cunha yı getiren isim. ikisinin karışımı olmuş. tam gizli forvet, 9.5 numara gibi bişey olmuş.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.