1 2 3 4 5 6 7 8

tisk

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. türkiye işveren sendikaları konfederasyonu olarak da bilinir

  bugün asgari ücret oranını tüik rakamlarını baz alarak 3100 olarak teklif etmiş

  madem tüik rakamları sizin için geçerli o zaman bu konfederasyona üye işverenler ürettikleri, sattıkları ürünlere de aynı oranda zam yapsın da görelim !!!

  işçiye gelince tüik rakamları bizim için geçerli, üretime gelince ouvvv girdi fiyatlarımız yüksek hemen ürün fiyatlarına zam yapmalıyız.

  utanmanız da yok değil mi bu rakamı teklif ederken.

  İnsanları günlük 100 tl ye çalışmaya mahkum ettiniz, akşama kadar çalışan bir kişi 1 kg et alamaz duruma geldi

  Ülke nüfusunun % 40 ı(devletin rakamı) asgari ücretle çalışıyor ve siz bu insanlara sefaleti teklif ediyorusunuz. bu maaşlarla 1 ay geçinmeyen kişilerin de bu fiyatı belirlemesi ayrı bir saçmalık zaten

   
 2. asgari ücret toplantısında traji komik rakamlarla karşımıza çıkan konfederasyon.

  asgari ücret şuanda 2850 lira ve bu şahıslar 3100 lira teklif etmişler. bu rakamın içerisinde asgari geçim indirimi de dahildir büyük ihtimalle.

  şöyle bir hesaplama yaparsak;

  her şeye yüzde yüz zam gelmiş, en ucuz kira 1000 lira olmuş. elektriğe, doğalgaza, akaryakıt ürünlerine sürekli zamların geldiği ortamda 250 lira yetiyor demek ki, asgari ücret ile çalışan insanlara.

  ve bu insanlar beyaz yakalı kişiler değil. ellerinde nasırlar, çatlaklar mevcut. ve ciğerlerine çektikleri zararlı maddeleri saymıyorum bile ve öngörülen zam 250 lira.

  yazıklar olsun, bu insanların sırtına binerek milyonların sahibi oluyorsun ama ezmeye gelince ezelim.

  çalıştığım şirketin sahibinin karısı şöyle demişti. işçiler çok pis kokuyor, temiz bir şekilde yanıma gelmiyorlar demişti. bu işçiler hanımefendi senin işini yapmak zorunda mı, onlara göre zorunda. peki bu insanlar kaynak, boya işinde çalışan insanlar. nasıl bir temizlik bekliyorsun. yanına gelirken üstlerini değiştirmedikleri için özür dileriz.

  emeğin ne kadar ucuz ve zengin insanların insafında olduğuna bir kez daha şahit olduk. şaşırdık mı şaşırmadık, cüzdanlarında azıcık bir azalma olur falanda.

  üstelik devletin o kadar teşvikleri var ki. 30bin lira sgk ödemen varsa devlet senden 18bin alıyor. bazen sıfıra yakın prim yatırdığınız oldu teşvikler sayesinde. hala işçinin emeğini sömürmeye, alın terini gasp etmeye meyillisiniz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam