1 2 3 4 5 6 7 8

telefonun mikrop yuvasına dönmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sabah akşam elimizden düşmeyen telefonun,mikrop açısından tuvaletleri sollayacak kadar hijyenden uzak olması gerçeğidir.televizyon kumandası gibi streç filmle kaplanamayacağı için sık sık ıslak mendille silinmelidir.

   
 2. telefonun kirli ellerle kullanılması ve sağa sola atılmasıyla oluşabilecek durumdur. ne yazık ki temiz kullanılması oldukça zordur. sürekli ıslak mendillerle silinmesi tavsiye edilendir.

   
 3. sürekli elimizden düşmeyen, telefon çaldığı zaman elimiz ne halde olursa olsun açmaktan geri kalmamız gibi sebeplerle telefonun sürekli mikroplara maruz kalması ve telefonu temizlemekte ihmalkar olmamız sebebiyle mikrop yuvasına dönmesi durumu.

   
 4. günlük hayatta kullanımı artmış olan ve neredeyse her iş için yardımına ihtiyaç duyduğumuz, her yere taşıdığımız, her ortama aldığımız telefonların kaçınılmaz olarak kir içinde kalması durumudur. fırsat bulup da temizlenmez ve kiri de giderek artar.

   
 5. kirli ellerle dokunmaktan ve ellerimizi yeterince yıkamadığımız için mikrop yuvasına dönmesi durumu.

   
 6. ne var bunda anlamadım. mikropların da bir yuvası olmasın mı yani diye düşünenlerdenim.

   
 7. çikolata yuvasına dönen telefon bile gördü bu gözler.

  bu kurban bayramındaki vaka-i çikolata:

  anam bayramda ikram edilen çikolatayı çantasına koymuş, bana getirecek.

  telefonu da çantada. ve hava kırk santigrat derece yani 313 kelvin, yani çikolatanın erime sıcaklığının üstünde. eriyen çikolata telefonun mikrofonunu doldurmuş. annemin sesi telefonda karşıya gitmiyor. problemi yine ben çözdüm. telefonu buzdolabında bekletip mikrofondaki katılaşan çikolataları kürdanla temizleyerek.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.