1 2 3 4 5 6 7 8

tanışmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. birbirini ilk defa gören, duyan ve benzer durumlardaki iki yada daha fazla kişinin iletişim kurmak amacıyla karşılıklı olarak kendileri hakkındaki kişisel bazı bilgileri paylaşması.

  ''gören'' dememdeki kasıt bizzat karşılaşmaktır.

  ''duyan'' dememdeki kasıt ise telefon veya değişik iletişim kanallarıyla...

  senelerdir yüz yüze hiç görüşmediğim fakat telefonla sık sık görüşüp meslekle alakalı yüzlerce işi çözdüğüm bir iş arkadaşımın dün tesadüfen çalıştığım yere gelerek benim burada çalıştığımı hatırlayıp üst kattaki bana telefon ederek benimle görüşme olasılığını istemesiyle merdivenlerden koşa koşa inmem çok kısa bir süre aldı. belki bir daha yine yıllarca görmeyeceğim bu iş arkadaşımla tesadüfen fiziki olarak tanışmanın mutluluğuna eriştim.

  bu konu başlığının da sözlükte nasıl açılmamış olduğuna hayret ettim.

  bu durum telefonla tanışıp defalarca kez görüştüğümüz ne çok insanı aslında fiziken görmediğimiz gerçeği hakkında beni derin düşüncelere sevk etti.

   
 2. Dostoyevski demiş ki:

  İnsana olan saygımı kaybetmemek için insanlardan uzak duruyorum. :)

  Bu hale hangi ara gelindi bilmiyorum.

  Gelindi işte bir şekilde.

  En iyisi bir su kenarında oturup balık tutmak sonra salata yapıp ikisini yemek.

   
 3. Kişi kaç yaşında ve hangi şartlarda olursa olsun, ona iyi gelecek, hayatına renk katacak birileri ile tanışma ve arkadaş olma ihtimali her zaman vardır. Tanımanın ilk adımları, tanışmakla başlar. Karşındaki kafa dengi ve samimi biri olunca tanışmaktan mutluluk duyarsın, arkadaşlığa geçiş yaparsın, daha yakından tanımak istersin; yok kafalar uyuşmaz ve art niyetli olduğunu hissedersen bir daha denk geldiğinde, tanışmamış gibi yapar ya da "merhaba - merhaba" der geçersin.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.