1 2 3 4 5 6 7 8

suriye

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Ortadoğu'da Lübnan, İsrail, Ürdün, Irak ve Türkiye ile komşu bir ülkedir. Akdeniz'e kıyısı vardır. Başkenti ve en büyük şehri Şam'dır. Suriye'nin toplam nüfusu resmi verilere göre Halep, Lazkiye, Humus diğer büyük şehirleridir.

   
 2. tam bu yaz gidelim diye planlar yapıp arapça bilen arkadaşımı da ikna ettiğim ama sonra... sonrasını az çok biliyorsunuz. o güzelim camiler, türbeler tüm kültür varlıkları. geçmişimiz, halep, şam...

   
 3. Allahu Teala'nın zamanında o topraklara büyük imkanlar ve şartlar sunmasına karşılık, zamanla ve de umursızca kur'an ve sünnetten uzaklaşmaları sebebiyle bu gün ki zor şartlar altında kalan bir memlekettir suriye

   
 4. en uzun kara sınırımızın olduğu komşumuz. 900 sene türk yurdu olmuştur ayrıca.

   
 5. şu anda mersini sahiplenen insanların memleketidir.

  - adamların kasaptan tut marketi, manavdan tutu oto galerisini bile gördüm

  - zenginleri burada

   
 6. voice of america tarafından yapılan habere göre Washington'daki Johns Hopkins Üniversitesi'nde düzenlenen ''IŞİD'in büyüsü'' adlı panele katılan Harran Üniversitesi'nden Profesör Doktor Ahmet Said Yayla'ya göre 5 bin Türk'ün içerisinde farklı gruplar adına savaştığını belirttiği ülke.

   
 7. an itibari ile ülkemizin döndüğü durum.

   
 8. Suriye denince aklıma şam gelir. şam denince de muaviye, hz ali efendimiz ve o dönem gelir.

  bir gün küfeli biri devesiyle şam'a gelir. şamlı biri bu dişi deve benimdir der ve zapt eder. küfeli hayır bu deve dişi değildir dese de kar etmez. küfeli o dönem şam valisi olan muaviye'nin huzuruna çıkar, şikayetini bildirir. günümüz miting meydanları benzeri halk toplanır. muaviye erkek deveyi gösterir bu deve dişi midir der halk bir ağızdan dişidir der, bu deve şamlınındır mıdır der halk aynı şekilde tekrar eder. muaviye küfeliye döner; bu devenin erkek olduğunu ve sana ait olduğunu biliyorum. şimdi küfe'ye dön ve ali'ye söyle; muaviye'nin her şeyine evet diyen onbinlerce adamı var.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam