1 2 3 4 5 6 7 8

stres altında yapılan işler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yanlış yapmanıza neden olacak işlerdir. normale göre daha hızlı yada çok daha yavaş ilerlemenize sebep olur. bu hız farkıysa beynin alıglarında fark yaratarak, algı seviyenizi aşağı çeker. olayları birbirine karıştırmanıza sebep olur. ayrıca stres, normal enerjinizden fazlasını harcayarak kısa sürede halsiz kalmanıza da sebep olacaktır. vücut direncini kıran bir unsurdur. o yüzden stres altında fazla kalmamaya normale dönmeye çalışılması gerekir. bazı büyük kurumlar personellerine stres altında çalışmaya alışmaktan bahseder. böyle bir alışma biçimi yoktur. tamamen onların personeli için uydurduğu yalandır. stres oranı artan iş yerinde sirkülasyon, personel değişimi de aynı oranda artacaktır. kimse deli değil, ömrünü kısaltan stres altında yıllarca dayanabilsin. zorunluluktan duruyorsa duruyordur. ilk fırsatını bulunca kaçar gider.

   
 2. mecburiyetten yapılan işlerdir.ya da zamanında yapılmayıp yumurtanın kapıya dayanmasının beklendiği andan sonra yapılan angaryalardır.işi yaparken stres faktörünün olması sonucun kalitesi ve başarısı konusunda şüpheye sevkedebilir insanı.

   
 3. önemli işlerdir. yanlış yapılması yada yapılamaması halinde bedelleri büyük olacak, sıkıntılara sokacaktır. hata yapmamak ve doğru yapmak adına strese girilir lakin yanlıştır, asıl stres hataya sürükler unutulmamalıdır.

   
 4. çok tehlikeli işler.

  yüksek basınçlı tankların arasında boruları sökmek.

  yüksek gerilimli tesisatlar arasında çalışmak.

  bu işleri yapan arkadaşları dikkatli olmaları yönünde uyarıp hatta onlara göz kulak olmak.

  sınırlandırılmış bir zamanda yapmaya mecbur olunan işler.

  yağmurlu havada araba kullanmak.

  geceleyin ıssız dağ yollarında motorlu taşıt ile seyahat etmek.

  aile bireylerinin telefon numaralarına kontör yüklemek.:) numarayı yanlış yazıp başkasına kontör yükleme ihtimali var.

  bulaşık yıkamak. tabak, bardak vb. kırmamak için ciddi bir mücadele söz konusu.

   
 5. memurluk :D

   
 6. sanırım cerrahlık

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam