1 2 3 4 5 6 7 8

sır küpü

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çok şey bilen ve bildiği halde kimseye söylemeyen kişilere denir.

   
 2. iki kişinin bildiği sır değildir sözünden yola çıkarsak sır küpü diye bir şey yoktur bir gün herşey ayan beyan ortaya çıkar.

   
 3. bildiği şeyleri saklamayı becerebilen, sır tutma konusunda başarılı olan kişiye söylenir.

  az bulunan nadide kişiliklerdir, allah her insana böyle bir dost nasip etsin dedirtir.

   
 4. kendisine anlatılan şeyleri kimseye anlatmayan, soranlara bu konu hakkında bilgisi olmadığını söyleyen ya da sorulan şey hakkında konuşmak istemediğini, kendisine güvenilerek birşeyler anlatıldığını, dertlerin paylaşıldığını dile getiren, eğer herkesin sırrını birilerine anlatırsa, arkadaşlarına, eşe dosta ihanet edeceğini, sır saklamanın önemini bilen, kimseyi hayal kırıklığına uğratmayan, ağzından laf almanın imkansızlığı sebebiyle söylenen sözdür.

   
 5. günümüzde görmenin/bulmanın zor olduğu, kendisine bir sır verildiği zaman başkalarıyla paylaşmayan, sır olarak verilmeyen bilgileri bile kimseye söylemeyen, kendine saklayan güvenilir kişiler için kullanılan söz. en iyi arkadaş olabilecek nitelikte olmalarına rağmen genellikle yalnızdırlar. belki de insanların çoğunun dedikodu yapmayı sevmesi ve yapmayan insanlarla vakit geçirmeyi sıkıcı bulması gerçeğindendir.

   
 6. Bildiklerini asla başkalarına söylemeyen insan için kullanılan bir benzetmedir.

   
 7. ağzı sıkı laf çıkmayan kişi için söylenen söz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam