1 2 3 4 5 6 7 8

sıfır araç stokçuluğu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. dünyada eşi benzeri olmayan ve sadece bizde olan sahtekarlık

  adamlar sıfır araç yok diyor ama kasım ayı verilerinde 60 bin araç satılmış görünüyor. bu rakam bir önceki yılın aynı ayına göre yükselmiş bile.

  araç var ama şu şekilde : araçlarını alt şirketlerine satış gösterip plaka takıyorlar ve ikinci el olarak sıfırdan daha yüksek fiyata satıyorlar ötv diliminden çıkartıp

  ikinci hususta şu şekilde : araç almaya gidiyorsunuz size önce araç yok deniliyor, ama bir müşterimiz aracını almaktan vazgeçti aksesuar yaptırmıştı, almak isterseniz o şekilde elimizde var diyor. aksesuarlı haline 30 40 bin civarı bir yük biniyor haliyle

  amaç burada ki ötv indirimini sizden aksesuar adı altında almak.

  bazen de çip krizinden dolayı araç yok diyorlar stoklarda, ama var tabiki:9

  dün ankarada sivil polisler ve mali şube aracılığıyla bayilere müşteri gibi gidip denetim yapılmış ve ortaya bu tablolar çıkmış, cezalar kesilmiş.

  aslında burada ceza kesme yerine bayilikleri iptal edilmeli ki bir daha böyle bir yönteme başvuramasın kimse. bunu da yapacak olan araç markalarının ana bayileridir, yani yurt dışındaki merkezleri.

  resmen markayı kara borsaya düşürüp tüketiciye ulaştırmıyorsun. markanın itibarını zedeliyorsun ve araç fiyatlarını fahiş bir şekilde yükseltiyorsun

   
 2. ilginç durumlar.

  Tüm bu çalışmaları derleyip külliyat haline getirip bütün dünyaya öğretebiliriz.

   
 3. Rahip brunson olayından sonra tamamen cılkı çıkan faaliyet

  Rahip brunson'a kadar münferit yatırımcılar genellikle satılamamış araçları yılsonu kampanyalarında alarak stoklar, yeni yıla geçtikten bir süre sonra satarak kazanç elde ederdi.

  Rahip brunson'dan sonra bu münferit iş sistemli hale gelmeye başladı.bayilerin tamamı kendilerine spot galeriler açtı ya da özel galerilerle anlaştı.bayiye ön kapıdan inen araç arka kapıdan çıkarılarak özel galeride satılır hale geldi.örneğin liste fiyatı 300bin olan araç daha bayiye gelir gelmez 320binliraya özel galeriye gönderilir, sıfır araç burada bir iki ay bekletilir, bir iki ay içinde 300bin fiyatı olan arabanın liste fiyatı çoktan 340bin olmuştur, piyasada araç bulunmuyor olmasının da etkisiyle aynı araç 350ye 360a okutulur.sonuçta herkes kazanır, herkes kazanır diyorum bu aracı alıp binen kişi de aynı şekilde bir iki ay sonra aracından iyi kazanç sağlamış olacaktır.

  Şu anda bulunduğunuz şehirdeki tüm bayileri gezin tek bir araç bulamazsınız, tüm Türkiye'deki tek bir bayiden liste fiyatıyla araç alamazsınız.liste fiyatıyla araç almak istiyorsanız yalnızca birmot gibi, otokoç gibi direkt olarak üreticiye bağlı bayilerde sıraya yazılabilirsiniz, istediğiniz araç bayiye geldiğinde o günkü fiyattan bayiden aracı çıkarabilirsiniz.

  Ha bu arada liste fiyatı demek bir aracın satılması için üreticinin belirlediği Max fiyattır.liste fiyatında indirim yapabilmek için bayilere ciddi bir kar payı zaten verilir .300bin lira liste fiyatı olan aracın bayiye maks 260-270bin lira gibi bir fiyata indiğini tahmin edebilmek için ticari deha olmaya gerek yok

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam