1 2 3 4 5 6 7 8

Şeriat din demektir,şeriata savaş açan Allaha savaş açmıştır

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Şeriatın kelime anlamının ve içeriğinin ülkemizde darbe anayasasındaki laiklik ifadesinden dolayı anlaşılamaması durumudur aslen şeriat dini kurallar bütünüdür korkulacak bir yanı yoktur...

   
 2. İyi irdelenmesi gereken bir iddia.

  Şeriat kelime manasıyla yol demektir. İslami usullere göre yönetildiği iddiasında bulunan bir çok ülkenin ise anayasası olarak ifade edilmektedir. Ancak bu ülkelerin yine bir çoğunda tatbik edilen hükümlerin bazılarının apaçık bir biçimde Kuran'a ters düştüğünü biliyoruz. Şeri bir yapılanma olduğunu iddia eden ve hatta kendisini devlet olarak adlandıran ışid kadınları köle olarak satıp almayı, sırf müslüman değil diye hakimiyeti altında bulunan yerlerdeki gayri müslümleri rahatlıkla katledebilmeyi kuran dışı kaynaklardaki şeriat hükümlerine göre tatbik etmektedir. Veya taşlananarak öldürme gibi kuran ile alakası olmayan bir tevrat-yahudi hükmü yine adına şeriat denen hükümler çerçevesinde bazı müslüman ülkelerde uygulanmaktadır.

  Şeriat derken neyin kast edildiğinin çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Her bir ayeti bilgelik dolu kuran hükümleri yerine ortaçağ karanlığından kalma uydurma emir ve yasaklar kast ediliyorsa ben biz böyle iyiyiz, kalsın diyorum.

   
 3. İslam denince hemen işid, boko haram ,taliban gibi cehennem köpeklerini örnek vermek islama hakarettir.Zira bu örgütler ingiliz ve fransız ajanlarıyla dolu ve islamı karalamak için dünya sahnesine çıkarılmış pislik yuvalarıdır.Kuran da recm cezası yoktur fakat recm peygamberimiz döneminde uygulanmıştır.Peygamberimiz tarafından gelen her emir ve yasak vahiy yolu ile gelmektedir.Ancak bunların bazıları yalnız mana bazıları hem mana hem lafız olarak gelir bunlar kuran ayetleridir.Mana olarak gelenler ise kurana giremeyen vahiy lerdendi işte recm bunlardandır insanlar işlerine gelmeyen herşeye islamda yok derse ortada din kalmaz diyorum...

  Kuran'ın ayetlerine, Hazreti Muhammet'in sözlerine ve yaptıklarına, bunlardan çıkarılmış yorumlara dayanan, insanın yaşamını, toplumsal yaşamı düzenleyici, Tanrısal olduğu için hiçbir zaman değişmeyecek olan dinsel kurallar bütünü, İslam hukuku.

   
 4. Sıkıntı yok bize uyar dedigim baslık

   
 5. Şeriatın manasını öğrenen bir müslümanın sarf ettiği bir hakikat.

   
 6. Şeriat islami faşizmdir. Allah ta yoktur. İddia sahibide yusuftur.

  Boş beleş başlık.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.